www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 16, 2024 3:08 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 15, 2016 8:30 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON255
ЛокацијаCOLONSkopje
Браво Филип за репортажава добро си ја скоцкал :~~ :NotWorthy:
Инаку дружбата и стекнатото искуство се непроценливи за нас. По мене тоа е најбитниот дел, а дека ќе има негодување околу целава работа тоа на сите ни е јасно, ова е Балкан и така функционираат работите тука. Битно се помина во најдобар ред, а за следнотно такмичење се надевам ќе има повеќе натпреварувачи и ќе може да учествуваат повеќе екипи на меѓународни натпревари. Сепак натпреварот се води на река со трска во рака, а не со зборови. ;)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 16, 2016 6:11 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
ljupce НапишиCOLON
Наместо да работете заедно, вие се карате како двајца баџанаци за на дедо им имањето. Ало, освестите се, оставите суетите и почните веќе да работете заедно на подобрување на мушичарењето у МК. Аке не у Пржина, дајте Кај Злате претставници од двете страни и разговарајте како луѓе. Од овоа шо се карате, само една страна може да добие, а можете со малку ако го уклучете мозоко да добиете сите. Илија, Перун дајте му написмено на Филип ако треба, шо е тоа шо мислете дека треба да се смене. Филип а и ти како организатор, треба малку попрофесионален пристап. Со тоа шо ќе омаловажеш некој натпреварувач од Матка, не правеш ништо посебно. Тебе ти е работа колку е можно повеќе да биде масовно натпреварувањето и ако треба на сите или на Илија и Перун ќе им се јавеш да ги информираш и да провереш дали се информирани. Нема да ви се сроне бисеро ако исконтактирате едни со други. За ланскио спин куп, Сашо ми прати лично порака на телефон дали ќе идеме со Зашов. Оти му беше у интерес купо да биде помасивен. А ако на некој му е нешто друго у интерес, а не мушичарењето како дисциплина, треба да се замисле дали работе за доброто на сите мушичари у МК. И сега префрлите овие муабети дека им е местото и тука пишувајте само за репортажата и резултатите, а не зашо и како бил организиран купо оти немам намера да ве читам како си ја префрлате топката и се омаловажувате едни со други. Смешни сте.
Druze ovde nema topka,ovde ima problem sto ze prv pat se javuva vo novava istorija na nas musicarite.Do lani sednuvavme na masa i razgovaravme recisi site takmicari bideeki sme malku 10tina dusi.Megutoa od ovaa godina nekako se odvoi edna grupa od nekolku dusi i proba nesto da napravi...no matematikata na kolovogata nekako ne mu izleze tocna i sega davenikot za slamkata se fati otkoga svati deka ne napravil nisto posebno i podobro od minatatite godini,abe so 5 dusi nemozes ni basket na eden kos da igras a ne natprevar da napravis...nema veze pukna tikvata od sega pa natamu terame sekoj po svojot pat.Vazno e da se izleci nekoja fulstracija i normalno da se takmicat sto pomalce musicari za da mu se zgolemat na fiko sansite da pobedi makar i 5ti da e pak e megu prvite 5.

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 16, 2016 6:34 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ove sve poveke mi lici na krapskata liga :D
edino spinerdziive ostanaa edinstveni.aj da im bapneme I niv drzavna liga da gi sredime :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 16, 2016 6:44 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
JaneMK НапишиCOLON
Ove sve poveke mi lici na krapskata liga :D
edino spinerdziive ostanaa edinstveni.aj da im bapneme I niv drzavna liga da gi sredime :D
Dobro utro Jane i izvini sto ti trgna denov so vakvi postovi.Jane za 2003god mislis

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 16, 2016 7:33 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ne pokasno ama pak natamu ide

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 16, 2016 9:05 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Jane, jas mislam deka kraparive vo musicarskite redovi go pravat celiot problem. Pepi i Kremenadla se krivi za se :D

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 16, 2016 10:27 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Fiksna НапишиCOLON
Иако овој начин на риболов не ми е фаворит,а притоа не сум ни за „едните“, ни за „другите“, сепак морам да прочитам и напишам две работи како пасиониран рекреативен риболовец:

1. Мислам дека не постои тема на форумов за која нема обид да се посере, ама онака... јако. Не знам дали е физички возможно во главата секој од нас да направи разлика помеѓу информација/репортажа и личен став околу домашните случувања и превирања на одредено поле.
Никој веќе не ја коментира темата, туку кажува индивдуални/колективни ставови за нешто што (условно кажано) нема врска со насловот.

2. Секоја чест за одличната репортажа (ретка од ваков вид на нашиот форум) и за добро поминатото време.

Им посакувам на сите сегашни, идни и претпоставени учесници во натамошните натпреварувања уште подобар пласман.

ФМП
U epi -centar

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Јадранско-подунавски куп Тара 2016
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 16, 2016 10:40 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Перун, смешен си. Тебе бaрем ти се јaвив личнo дa те пoкaнaм нa купoт. Слушнaв декa и други те викaле (Пепи, Цaкуле). Тaкa дa не знaм штo пoвеќе дa ти кaжaм. Мaдa oд тебе и oчекувaм вaкви испaди, сепaк oд тебе пoтекнa идејaтa зa Мaткa, зa пoсле дa нaпрaите кaшa и oд тoa :D

Терaј си пo пaтoт твoј, нек ти је сa сречoм :D

п.с. Мaткa секaкo гoдинaвa немaше прaвo дa се нaтпревaрувa, немa решение зa дејнoст спoрт.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 13 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum