www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 7:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењето: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Пон. Oкт. 29, 2018 5:06 pm 
Отсутен
Ветеран

Регистриран: Нед. Jул. 10, 2011 1:06 pm
Мислења: 5837
Седејки дома а ме јаде црвот за риболов ама за пусто нигде нема консеции. Викам пак ке треба да се иде надвор од државата поради не азурност на институциите и немање консеција на повекето води кај нас. Ми доага една идеја да се направи една друзба на езеро Паљурци. Набрзина се договорив со Митко да ја пренесе идејата во неговото здружение. Наидовме на позитивно мислење кај двете здруженија и решивме да направиме една заедничка дружба Рибар 2011 и Косреш.
Полека почнавме со подготовки и јас отидов до кај нив на една вечер да го опипам теренот колку екипи би не собрало и да утанчиме детали. Заедно гледајки го теренот со Џони, Митко и Духот констатиравме дека езерото е подготвено на на не повеке од 18 позиции. Го договоривме и останатиот дел и јас ја преземав овбрската да ја објавам дружбата и бидам у контакт со екипите а они теренски да го белезат и средат теренот.
На самото пријавување се пријавија повеке од 25 екипи од кој искочивме во сустрет на 24 екипи од причина дека ова беше дружба. Да беше вистински напревар ке немаше повеке од 16 екипи али затоа напоменувам бидејки ова е дружба затоа се реши да се оди со 24 екипи. Бохсовите беа долги 8 метра и одалечени 20 метра. Се извинувам уште еднаш ако некој бохсови малце се вкрстуваа покушавме да делуваме колку што можевме да бидат добри за сите. Доколку некој има критики слободно нека пише. Само уште еднаш ке напоменам дека ова беше дружба и дека веселењето и риболовот не идат баш заедно.
Мене ми беше убаво кој не му се допага нареден пат и не мора да дојде.

Така да дојде и денот 26-28,10,2018 се собравме сите си извлековме позиции некоја добра, некоја лоша, имаше и фаворитски па така дружбата започна како и што ја посакуваме.
Со шетање од бох до бох, со убави луге и уште поубави муабети едино што мене ми фалеше беше малце поголема активност на рибата барем за овие три дена , тек се активира во неделата кога дувна северот, може си има удел и самата галама на обала и од ракетите, секој си кроеше своја тактика како ке работи. Сакам да напоменам дека иако ми е една од омилените дициплини за крап ловењето зиг риг, јас лично не пробав ама имаше екипи кој пробаа иако крај на октомври нека им е алал. Јас слушав муабети каде сега зиг, па ова е дива вода и јас не се согласувам ама за ваков риболов и на ваква вода треба да имаш муда да го испробаш. Можеби со повеке дружби и ке докаже некој дека и на ова езеро таа тактика работи.
За крај ке оставам сликите да кажат сами за себе и уште еднаш ке се заблагодарам на сите присутни на дружбата, на моето здружение Рибар 2011 и довербата што ми ја пружија истата да ја потегнам и организираме , на колегите околу организацијата кој не можам без нив, и на домакините кој пружија и повеке од максимумот Костреш Богданци.
Благодарам до акваспорт и рибоцентар за симболичните награди и до гостилница foodservice за прекрасните сендвичи.
Освоени места
1 Виница елит 10,390
2 4-ри крапџии мк 9,5
3 Миа екофиш 9,530
По бохсови вака беше уловот
1. без улов
2 . 2,475
3 . 6,085
4. 3,440
5. без улов
6. 1,080
7. без улов
8, без улов
9. 4,200
10. 9,595
11 . без улов
12. 3,450
13. без улов
14. 9,250
15. 7,240
16. 10,390
17. 1,170
18. 1,310
19. без улов
20, 3,135
21. без улов
22. 9,530
23. без улов
24. 4,790
Вкупно 115 кг и најголема риба 4,605


Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика
Поззз и бистро.
Слика

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Пон. Oкт. 29, 2018 6:24 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Ubavo...
Cestitki na site koj ucestvuvaa najmnogu na pobednicite i na organizatorite.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Вто. Oкт. 30, 2018 9:53 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Нед. Јан. 08, 2012 10:04 pm
Мислења: 6889
Локација: Скопје - Кисела Вода
Убава дружба со убави луѓе :~~ :~~ :~~
Благодарност до сите учесници и организатори , за домаќините Костреш Богданци и секако честитки за победниците

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Вто. Oкт. 30, 2018 10:48 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

Регистриран: Чет. Maј. 24, 2012 11:03 am
Мислења: 2323
Локација: Скопје
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~

_________________


Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Вто. Oкт. 30, 2018 12:36 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

Регистриран: Чет. Aпр. 12, 2012 3:42 pm
Мислења: 673
Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Одлична дружба,многу смеење,дружење...Работевме колку можевме,колку знаевме,но немавме резултат.Најтешко од се ми падна што неможевме да извадиме заклучок каде и како згрешивме.
Благодарност до организаторите,до комшиите Јовчевски и Аце,Предраг,Мето,и долгите телефонски разговори проследени со многу смеење од страна на Крки,Тафта,Диме,Кременадла,Капле,Маријан,Бамсе...

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Вто. Oкт. 30, 2018 6:02 pm 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Пон. Aвг. 22, 2011 9:47 pm
Мислења: 134
Bravo decki,ubava druzba ste napravile :~~


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Сре. Oкт. 31, 2018 7:44 am 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 12:47 am
Мислења: 1206
Локација: Аеродром
Kako i sekogas odlicna druzba so odlicna organizacija. Cestitki za ucesnicite, domakjinot i organizatorite.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Сре. Oкт. 31, 2018 9:02 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

Регистриран: Пет. Ное. 05, 2010 3:44 pm
Мислења: 1795
Локација: Скопје
Браво до сите,најмногу до организаторите

_________________
Слика

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: ДРУЖБА ПАЉУРЦИ 2018
ТемаИспратено: Чет. Ное. 01, 2018 1:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Чет. Јан. 26, 2012 7:33 pm
Мислења: 2858
top

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron