www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 6:52 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 48 49 50 51 52
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shoping od internet prodavnici ili Ebay
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 31, 2017 10:23 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
ТафТабиТ НапишиCOLON
Линкот е од декатлон Филип 8-)
Па и јас тоа реков, од Декатлон. Да не те збуни "сличен од Декатлон"? Тоа дека имаат повеќе модели, на тоа мислев :)

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shoping od internet prodavnici ili Ebay
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 10, 2017 8:32 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Знае некој колку се движи цена за отварање и лежарина (од ден) на пратка во царина.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shoping od internet prodavnici ili Ebay
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 10, 2017 11:39 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
sasokone НапишиCOLON
Знае некој колку се движи цена за отварање и лежарина (од ден) на пратка во царина.
тоа не зависи од царина него од местото каде што ти е сместена пратката

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shoping od internet prodavnici ili Ebay
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 10, 2017 3:22 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
А отварање на пратка не се наплака, пошто ми кажаа дека наводно се наплакало и тоа.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shoping od internet prodavnici ili Ebay
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 10, 2017 4:01 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
отварање на пратка т.е. преглед се наплаќа само за пратка преку пошта ( Пошта 2 )
мислам дека беше 110 денари или така нешто , не ме фаќај за збор ...

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Shoping od internet prodavnici ili Ebay
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 11, 2017 7:05 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Blagodaram mnogu


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 48 49 50 51 52

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum