www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jун 16, 2024 3:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Go pogledav sega katalogot i primetiv deka imaat mnogu slicni masinki i nekoja druga oprema kako Formax,mislam deka i za Mivardi opremata ja pravi najgolemata fabrika vo Kina poznata po svojot brend VIVA

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:28 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
filip030682 НапишиCOLON
Go pogledav sega katalogot i primetiv deka imaat mnogu slicni masinki i nekoja druga oprema kako Formax,mislam deka i za Mivardi opremata ja pravi najgolemata fabrika vo Kina poznata po svojot brend VIVA
mnogu kopii narocito vo krapskite positni raboti,,deneska gledav igla za sniranje,,ista kako od solar tanka cudo 100 den,,bas i na jane sega mu kazav,,svingerite fox definitivno,,ama ne so los kvalitet,pletenici ima po 15 metra 2.5 evra..ako ja skines na cvor bes pari ja zimas ,,1100 jazli na nea..jas 2 zemav,,..
crapski konci ..kopija sufix,, moze isti..odlicni so mala memorija.kotur 5.5 evra itn...pva ima i jadici kopii na nash ,, 1.20 do 2.20 najskapite,,,poveke proizvodi me bendissa,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ico razgovarav so covek koj tvrdese deka eden kup poznati firmi svojata oprema ja pravat vo spomenatata fabrika VIVA,na oko se e isto,ali materialot koj se upotrebuva koj znae

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
za nekoi raboti ima po kvalitet ne vikam ne ,,ama za nekoi katastrofa ziva,,preteruvaat samo toa e volja na kupuvacot,,znam ljudge ako fox ne pisuva bez pari daj mu go ne go zima,,,za pletenicite sok liderite i osnovnite konci nema ralika mnogu..samo shimano tehnium se dvoi,,eve iglata deneska tanka potanka zdravje..ako pisuva solar ke bide 10 evra...istata za 100 den,,e sto kvalitet ima od igla do igla ,toa ne go razbiram,,,zica obicna..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 6:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
za prvpat se sretnav so mivardi kako brend na saemot vo nish i toa beshe ljubov na prv pogled:)
ceshka firma e i koa dojdov kaj nas za site beshe nepoznata pa i do den denes pred ico nikoj mi ja nemashe spomnato.imaat shirok asortiman i sve opfakaat i za reka i za ezero.
http://www.mivardi.cz/products.aspx?Cat ... eSupport=1
si kupiv 6ka trska odlichna za ribolov na mrena,konec 14 fenomenalen,mashinka super,jadici kvalitet,stolche i ranec extra cvrsti i kvalitetni...
za edna godina dojdov do zakluchok deka firmata e top i deka vredi!
krivo mi e za edni parabolici od mivardi so nemav kesh da gi kupam 2011model elegantni tenki a mnogu jaki.eve go modelot ushte mi e vo pamet i mi ostana vo raka :)


_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 11:14 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
filip030682 НапишиCOLON
Go pogledav sega katalogot i primetiv deka imaat mnogu slicni masinki i nekoja druga oprema kako Formax,mislam deka i za Mivardi opremata ja pravi najgolemata fabrika vo Kina poznata po svojot brend VIVA

Od kade ti info deka e najgolema fabrika za masinki vo kina -VIVA....? Si bil i si videl.... :|


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 1:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Da imase pomalce cinizam vo tvojot post ke ti dadev i povece informacii,vaka dosta ti e edna slika
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 1:55 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
moze i viva i pravi so nejzino logo..no vidov na 3-4 proizvodi made in malezija,,koja smetam deka ne se losi vo izrabotka..pr simano ima proizvodi tamu sto se pravat,,,ama ne mi bese celta da ja falam ovaa firma ili pa da imam nekoj licen interes,,nego dostapna nie i ne skapa ,,moze da se zeme sekogas toa sto go baras..problem e vo mk nema kaj da najdes,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 4:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
nepotrebno citiranje na veke postavena fotografija nad vasiot post.Kompir99

nema potreba za lutenje ...moras odgovorno da tvrdis deka e najgolema ....Ima i edna duplo pogolema se vika RAINBOW ..do mestoto NINGBO ,juzna China...no toa ne e tema ovde se slagam ....
Mivardi ..takvi firmi ima dosta vo Evropa i so slicen asortiman..ne e nesto mnogu podobro ili poloso od nekolku firmi no ako prodolzi vaka kako sto se probivale tica,yad...i slicni ke si najde mesto pod ova ribarsko nebo...Za zal zutite go osvoija svetot


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: MIVARDI....
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 20, 2012 6:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Za zal zutite go osvojia svetot . . . . ?? Zosto za zal NATURALE ? na sto ce pecase cel svet ako ne bea tie? Na Daiwi i Shimana od 500 evra? Zamisli da nema vakvi firmi kako ovaa Mivardi ? Samo eden den site ce svatat deka Fox Nash nemaat pojma kako se pravi trska ,jadicka :D deka se e China Made.I dek aistoto za mnogu pomalku pari go ima,samo nema da pisuva Fox. . . A ako sakas Japonsko Ma . . hehe mnogu evreji :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum