www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 8:11 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратено: Чет. Oкт. 18, 2018 5:42 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

Регистриран: Вто. Сеп. 26, 2017 7:42 pm
Мислења: 7
Локација: Прилеп
Во насловот е и прашањето... Успеав да паднам во Црна Река и да си ја скршам омилената трска. Ми треба втор сегмент за трската.

_________________
Никогаш нема да бидиш толку фраер колку јас на аватаров


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Пет. Oкт. 19, 2018 8:45 am 
Отсутен
Дружељубив

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 12:47 am
Мислења: 1206
Локација: Аеродром
Ako ne e nekoja specificna trska, moze da se najde del kaj onie sto popravaat trski, kaj Saso fisherman, kaj Zare vo bunjakovec, vo trofej, na crv pazar vo petok i sabota tamu e trajko i drugi.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Пет. Oкт. 19, 2018 2:34 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

Регистриран: Вто. Сеп. 26, 2017 7:42 pm
Мислења: 7
Локација: Прилеп
FisherKing Напиша:
Ako ne e nekoja specificna trska, moze da se najde del kaj onie sto popravaat trski, kaj Saso fisherman, kaj Zare vo bunjakovec, vo trofej, na crv pazar vo petok i sabota tamu e trajko i drugi.

Не дека е специфична нешто посебно, ама е многу лесна директна трска, и не сакам да и го расипам балансот. А и ист агол на сегментот е тешко да се најде.

_________________
Никогаш нема да бидиш толку фраер колку јас на аватаров


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Пет. Oкт. 19, 2018 5:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Gledas kako i sam znaes...
Tesko da najdes nesto sto ke ima ist agol, ke bide lesno i kvalitetno.
Imas dve opcii.
1
Ako najdes del da go stavis i da goltnes...
2
da si kupis nova trska

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Саб. Ное. 17, 2018 11:01 am 
Отсутен
Конструктивен

Регистриран: Сре. Maр. 30, 2011 3:46 pm
Мислења: 218
Bozo ,
Ja imam istata trska samo sto e 6m , del za nejze mozes da najdes kaj Tose vo Veles .


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
ТемаИспратено: Саб. Ное. 17, 2018 8:27 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

Регистриран: Чет. Maј. 24, 2012 11:03 am
Мислења: 2323
Локација: Скопје
Јави се во FORMAX Белград

_________________


Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до: