www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 1:40 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS22»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 8:42 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Значи сите се согласуваме дека тиролецот не е мушичарење, дека темава не е за тука, и може “прочистена“ да ја испратиме во некој друг оддел (Компир нека му ја мисли)? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 8:50 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
Филип НапишиCOLON
Значи сите се согласуваме дека тиролецот не е мушичарење, дека темава не е за тука, и може “прочистена“ да ја испратиме во некој друг оддел (Компир нека му ја мисли)? :)
:D :D :D :D :D :D :D da da neka mu ja misli vo spin treba tema tirol i vaser da ima

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 8:52 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 8:53 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Ali ne sum siguren deka Ilija taka lesno ke se predade :roll:

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 9:06 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Aj da receme deka nie vikame deka tirolot i vaserot se za vo spin.da vidime spin-arite dali gi prifakaat kako nivni texniki 8-)
Se salam ama sepak treba da sme vo tek so svetskiot trend.Da ne dojde nekoj i da ni se smee zatoa sto nie taka sakame.Bi zamolil nekoj sto e povicen vo kompjuteri i vo angliski bar da go proveri toa(Atanasovski mozda veke go napravi) i koga ke bideme sigurni ke im predlozime na spin-arite da go prifatat so obrazlozenie deka e ispravno.Posle Kompir nema sto da mu ja misli tuku ke si gi prifati i toa e toa.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 9:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Илија, ке пофторам. При регистрација на улов со тирол у Шведска се регистрира овој метод како спин. У саботата сретнав едн дечко кој исто така ловеше али на некоја кашика. Изнад кашиката имше врзано и мушица, го прашав што мушица има со цел да му укажам на која работи. Он ми ја кажа по име и презиме и се изјасни дека не е мушичар него спинерџија.
Заклучокот мој е дека на никој у свет не би му паднало на памет да нарече некого мушичар кој лови без мушичарка, и тоа е мојата поента.Тиролот ако немате каде да го ставите и спинерџиите не го сакаат кај нив,онда можете и да ја избришете. И така оваа тема не го опишува начинот на ловење или некој да раскажува за својте искуства, него е тема која е За или Против.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 9:26 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Ај усте една работа за да не се плашиш од светските трендови. Ако користиш мушичарка онда си?
Ако користиш спин трска и притоа моташ,онда си?
Ako фрлаш мрежа, онда си?
Jасно као ден.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 9:30 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Atanasovski НапишиCOLON
Илија, ке пофторам. При регистрација на улов со тирол у Шведска се регистрира овој метод како спин. У саботата сретнав едн дечко кој исто така ловеше али на некоја кашика. Изнад кашиката имше врзано и мушица, го прашав што мушица има со цел да му укажам на која работи. Он ми ја кажа по име и презиме и се изјасни дека не е мушичар него спинерџија.
Заклучокот мој е дека на никој у свет не би му паднало на памет да нарече некого мушичар кој лови без мушичарка, и тоа е мојата поента.Тиролот ако немате каде да го ставите и спинерџиите не го сакаат кај нив,онда можете и да ја избришете. И така оваа тема не го опишува начинот на ловење или некој да раскажува за својте искуства, него е тема која е За или Против.
Ок Атанасовски,фала што пофтори ;)
Ке се тргне од мушичарење ако ја прифатат во Спин.Јас не би ја бришел да не постои затоа што е секојдневие на Треска и Радика.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 10:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Megu musicarenje i spin,definitivno pripaga na spin tehnikata ali kako sto i prethodno pisav,tirolecot e izmislen za krapski ribolov,toest za teren so tinja...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИРОЛСКО ДРВЦЕ
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 10:02 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
kompir99 НапишиCOLON
Megu musicarenje i spin,definitivno pripaga na spin tehnikata ali kako sto i prethodno pisav,tirolecot e izmislen za krapski ribolov,toest za teren so tinja...
sega Sportex neka mu ja misli :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS22»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum