www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maј 22, 2024 2:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 25-26.12.2010
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 28, 2010 11:04 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
kompir99 НапишиCOLON
Abe se iznasmeav ubavo,pa neli gi vidovte rekive kako Vltava se i gabe idenje ama GZ ribarski ne sedi madro pa ako treba i kal do gisa ke se gazi samo tapa da se namokri.Jas nesum bil vo taa Studena Bara a i po slikive kako sto gi gledam nema ni da odam,za razlika od vas nie pravevme so Fisher king (GORJAN) po edno kafe vo biser i moabetevme za riba,samo me interesira koga se vrativte vo Skopje vo peralna sto ve prasaa ciganite od kade se vrakate so volku kalista? :lol:
Компир не ја однесов на перење, срамота е :lol: , малку дома да го искршам калот нафатен на колата, па после ќе ја носам на перење :(


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 25-26.12.2010
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 28, 2010 11:18 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Филип НапишиCOLON
www.ribar.com.mk НапишиCOLON
Прво - по паметот на Кременадла и на другарот Филип, ја зацепавме да ја бараме таа Студена Бара
Второ - страшно се заебавме што тргнавме преку Коњарињата (Филип мисли му ја), по моабетите на Филип “ги проаѓаш коњарињата, одиш сушица, винце, в“кав и таму си“. Епа така лесно не е и има многу раскрсници и ситуации во кои незнаеш дали лево или десно. Така ние ја зацепавме и скоро да стигнавме до Свети Николе, арно по пат сретнавме едни ловџии кои ни кажаа дека сме забегале. После забегавме уште еднаш во село Винце и после уште еднаш. Среќа селаниве се ранобудни па имаше кој да се праша. Го најдовме патот за мочаното В“кав, арно ама кој да ти знаел дека таканаречениов пат е преку планина и по него и Лада Нива тешко се снаоѓа. Дупки, камења, кал со тони, вирови во кои може и риба имаше.....шо да Ви кажам...колата лом, ама нема враќање, рибарски памет...едвај стигнавме до село В“кав (богу иза леџа), па до село Пчиња, па конечно до село Студена Бара. Таму лепота
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Прво, никој не ве тераше во време на “поплави“ да одите на Студена Бара! Посебно не преку коњарињата, со оглед на временските прилики! Како што ви кажува и Кире долу, во нормални услови патот е добар :)
Второ, имењакот мој ме праша само кај да купи црви, а не ми кажа каде ќе оди (од преголема возбуда изгледа заборави), а јас пошо не одев никаде не се заинтересирав толку, а имав информација од Кире дека Пчиња е, цитирам, “огромна и ораница“, така да сигурно ќе му кажев да не оди :) Искрено, мислев дека ќе одите кај Демир Капија :)

Него Борисе, со твојата кола бевте? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И зошто побогу не отидовте од горе, по автопат, па преку с.Пчиња. Ако ништо друго, ќе видевте колкава е и ќе ви станеше јасно кај сте се з'гнале :)

Не си свесен колку се смеев сабајлево уз кафе со твојава “сторија“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

За ова имаш частење! :lol: Ќе ве носам по риба некаде! (Студена Бара) :lol:
Абе ја во некои гужви бев претходниот ден, ненаспан, уморен и само им дадов пас дека идеме, а другиве двајца да смислат каде и да се организираат. Ја договоривме само во 5 да ги соберам и така и бидна.

Додека ја спиев претходниот ден, Кременадла и Владимир барале Црви по цело скопје, се јавувале за информации, Филип гледал мапи на интернет, спремен до даске. Сабајлето ми вика абе ист е патот за Студена Бара и од кај Коњарињата и од кај Куманово, немај гајле гледав на google eart, башка и Филип кажа неможеш да утнеш Сушица, Винце, В“кав и право таму сме.

И ајдеее ја опрајвме со вектрата моја. Шо да ти кажам, врнело многу таму и катастрофа беше по пат. У една дупка кога сум влегол, ми влезе вода у хауба :evil: ми идеше да истапам некој.

Од кај Куманово е далеку подобро и побрзо.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Викенд 25-26.12.2010
ТемаИспратеноCOLONЧет Дек 30, 2010 3:02 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
На админот не му сметаше патот туку црнецот што го чекаше на патот зашто не фати рипче!! Додека јас и владимир си фативме 5-6 попадики и си го спасивме газето!!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «123

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum