www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Maј 06, 2024 2:29 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS14»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONПет Aвг 31, 2012 8:42 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 27, 2010 11:07 am
МислењаCOLON11
miki НапишиCOLON
ајде докажи ми дека си го фанал на трска и дека си го фанал ти а не дацо
(и ја имам 3 сведоци дека го фанав на трска на рибнички два дена пред да се сретнеме на калиманци)
:lol: :lol: :lol: немам потреба ништо да ти докажувам,прашај си во Каменица ако толку те засега.Со Дацо сме заедно во екипа,значи заедно е фанат,сведоци не ми требат,не сум криволовец за да било шо и на било кој докажувам.Извини ако со нешто те навредив ама ногу слатко се беше расприкажал околу бучкањето,струкарството,сомџиите и неактивноста на сомот на Калиманци оваа година,твојто мајстворство и фалбите.Ногу ме погоди твојо лесен начин на риболов,со трска и со бучка :lol: .Форумот служе за размена на искуства и информации а не за фалби. И во иднина малку бирај го начинот и речникот ако сакаш некој да испотценеш а сам да се докажеш.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 01, 2012 2:25 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Јан 22, 2011 2:52 pm
МислењаCOLON60
ЛокацијаCOLONс.Таринци (Штипско)
утре сакам да одам на калиманци, дали знаете кај може да купам дозвола? дали може и на лице место?

_________________
Знам дека незнам.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 1:33 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 27, 2010 11:07 am
МислењаCOLON11
sharan НапишиCOLON
Радувајте се уште малку Вие кои глумите спортски риболовци,помина времето на беззаконието на Калиманци.СРД Шаран не ветува дека 100% ќе го среди Калиманци ама ветуваме дека ќе се трудиме 102,6 %.Секој кој ќе лови без дозвола,со мрежи,струкови,кафези...со повеќе од три трски,секој кој ќе фаќа испод дозволената големина,ќе става во кепче повеќе од 3 кг или повеќе од два сома или два крапа ВЕРУВАЈТЕ дека цел живот ќе го памети езерото Калиманци.Слушам разно разни гласини дека некој се фалеле дека никој ништо не им може,дека биле многу јаки и т.н.Господа склучен е договор со агенцијата за обезбедување Патриот и верувајте дека нема лесно да поминат „Месарите“ на Калиманци.Ова е закана за сите нечесни рибари а охрабрување за сите спортски риболовци да соработуваат со нас со што ќе спречи рибокрадството на Калиманци.КОЈ СЕ ФАТИ ТОЈ ЌЕ ПЛАТИ за сите досегашни ајдуци.Повелете играта започнува од 01.09.2012.

:howitz: ...дали сеуште држи вода изјавата на СРД Шаран....ДА,склучен е договор со агенцијата за обезбедување Патриот,сега тие се главните мрежари на ез.Калиманци,главни МЕСАРИ,
Секоја чест на концесионерот и на службата за обезбедување,цела касна есен,зимо,а и сега хараат,мрежарат, по езерото небаре како да е нивно,никој ништо не им може .СРАМОТА


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 2:05 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ako e taka bravo..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 2:28 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jул 18, 2011 11:18 am
МислењаCOLON158
Do deneska nitu eden mrezar ne e faten nitu ednas ne e pomunato so camec zaradi kontrola..ama vazno kartata za 2013 e 1800 den plus 400 mrf
a Branko frizerot(najgolemiot mrezar i strikadija) pocnl da prodava krapovi. :bravo:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 3:22 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONСре Aвг 29, 2012 10:11 am
МислењаCOLON9
:spiro: :spiro: :spiro: :fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 3:28 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONСре Aвг 29, 2012 10:11 am
МислењаCOLON9
srdbregalnica НапишиCOLON
Do deneska nitu eden mrezar ne e faten nitu ednas ne e pomunato so camec zaradi kontrola..ama vazno kartata za 2013 e 1800 den plus 400 mrf
a Branko frizerot(najgolemiot mrezar i strikadija) pocnl da prodava krapovi. :bravo:

За СРД Брегалница дозволата ќе биде 100 денари годишна,да не плачат.Баш сега некој да фата крапови и не ми се верува ама ајде нека е,се е можно.Сите имаме убави телефони,затоа снимајте и пуштајте.Само така обезбедувањето ќе биде подобро.Кој не фане риби на Калиманци одмах труби дека има мрежи и струкови.Имало е, има и ќе има рибокрадци - ние сме должни да се бориме против нив.
Бистро.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 3:33 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONСре Aвг 29, 2012 10:11 am
МислењаCOLON9
meto НапишиCOLON
sharan НапишиCOLON
Радувајте се уште малку Вие кои глумите спортски риболовци,помина времето на беззаконието на Калиманци.СРД Шаран не ветува дека 100% ќе го среди Калиманци ама ветуваме дека ќе се трудиме 102,6 %.Секој кој ќе лови без дозвола,со мрежи,струкови,кафези...со повеќе од три трски,секој кој ќе фаќа испод дозволената големина,ќе става во кепче повеќе од 3 кг или повеќе од два сома или два крапа ВЕРУВАЈТЕ дека цел живот ќе го памети езерото Калиманци.Слушам разно разни гласини дека некој се фалеле дека никој ништо не им може,дека биле многу јаки и т.н.Господа склучен е договор со агенцијата за обезбедување Патриот и верувајте дека нема лесно да поминат „Месарите“ на Калиманци.Ова е закана за сите нечесни рибари а охрабрување за сите спортски риболовци да соработуваат со нас со што ќе спречи рибокрадството на Калиманци.КОЈ СЕ ФАТИ ТОЈ ЌЕ ПЛАТИ за сите досегашни ајдуци.Повелете играта започнува од 01.09.2012.

:howitz: ...дали сеуште држи вода изјавата на СРД Шаран....ДА,склучен е договор со агенцијата за обезбедување Патриот,сега тие се главните мрежари на ез.Калиманци,главни МЕСАРИ,
Секоја чест на концесионерот и на службата за обезбедување,цела касна есен,зимо,а и сега хараат,мрежарат, по езерото небаре како да е нивно,никој ништо не им може .СРАМОТА
Сега обезбедувањето Патриот е голем проблем и поединци имаат задача да оцрнуваат и измислуваат секакви глупости за да се врати старото време на беззаконие на Калиманци.Сега ќе склучиме договор со уште една агенција за обезбедување,за да има престиж.Одговорно тврдиме дека ова на Методи Соколов е наменето против одговорните лица во СРД Шаран а за потребите на неговите стари пријатели од Каменица ... д,да тие кои сакаа да го уништат рибниот фонд на Калиманци.
БИСТРО.

ПС Да Мето,никој ништо не ни може бидејќи ние од СРД Шаран сме чесни и имаме искрени намери.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 4:36 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Ное 27, 2010 11:07 am
МислењаCOLON11
Ниту сакам,ниту имам потреба некој да оцрнувам во интерес на некој друг!Не сум имал,и немам пријатели од Каменица па да во нивен интерес напагам некој неосновано!Уште есента се слушнаа муабети за можна злоупотреба од страна на обезбедувањето во договор со некои мештани.Се ке беше рекла-казала ако и самиот на неколку пати поминувајки покрај езерото не ги имав видено со свои очи,и баш ме радува шо сега ке има и друго обезбедување па белки ке се стави крај на мрежарењето по езерото!
Не ме интересира кој е во раководството или кој ке биде,битно е дека најавата за обезбедување на водата беше ваша и упатена со голема самодоверба,а испадна обратно,пуштивте арамии да царуваат!Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Калиманци
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 28, 2013 4:55 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
bravo be petel, kako pisuvas sekoja cest :D zemi u nekoj vesnik kolumni pravi, te biva :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7891011ELLIPSIS14»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum