www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 7:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 11, 2014 11:32 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Gi sokinah skoro site blinkere ke moram da dojdum nanaki :lol:
Posle 3 godini dogovor mozda i stvarno ke bide nesto :hit_head: :lollol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 17, 2014 7:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aвг 05, 2013 12:30 pm
МислењаCOLON 108
ЛокацијаCOLON Skopje - Kisela Voda - Karpos 1
gi molam kolegite za informacija za dnevna dozvola na ezerovo? cena, i mesto ili ziro smetka blagodaram!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 5:51 pm 
Kolega za dnevna dozvola Doaga cuvar i ti naplaka na samoto mesto. Dnevna dozvola cini 200 denari


Кон врв
   
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 6:07 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aвг 05, 2013 12:30 pm
МислењаCOLON 108
ЛокацијаCOLON Skopje - Kisela Voda - Karpos 1
fala kolega veke go posetiv, prekrasno ezero, definitivno ke bide pocesto posetuvano od mene godinava :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 6:10 pm 
Dobredojden si kolega,koga ke dojdes slobodno kontaktiraj me da te posetam :) фб : Илија Новоселски


Кон врв
   
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 01, 2017 10:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
vcera e faten i velat deka e vraten nazad, krap od 24,900 kg
Ogromno izgeda


[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 01, 2017 10:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Секоја чест за уловот, но дека е вратен...се извинувам, но дур не видам, не верувам. :ok_ok:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 01, 2017 11:41 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLON Вто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON 3043
ЛокацијаCOLON Скопје
Секоја чест ако е вратен. Ако не е :( :( :( толку ќе не биде..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 02, 2017 8:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Им снемало батерија на тел баш кога го пуштале....Ако е навистина пуштен секоја чест,ако не е незнам што ке јадат од тој крап

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 02, 2017 11:04 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Ное 26, 2012 12:57 am
МислењаCOLON 138
ЛокацијаCOLON Богданци
Поздрав форумчии :D
Како прво батерија имаше, снема меморија :lol: Изминативе неколку години мака мачиме со локалните риболовци кои си пецкаа мали крапчиња и си ги земаат дома :thumbdown: сега тоа колку толку е сведено на минимум, но со текот на годините сите тие лобирања помогнаа да не само малите туку и поголеми риби да се враќаат назад... Е сега немаат ниту еден од нив душеци и други работи за грижа на рибите ама сигурен сум дека со време ќе набават :)

Уште нешто, големиот крап сеуште си плива :NotWorthy:
Еве еден крап изваден на 20ти јули оваа година

[ img ]

[ img ]

Изваден ноке, кога се научивме крапот веќе беше мртов, инаку ве уверувам дека ке се платеше тој крап сеуште да плива!!

Како и да е, во Паљурци има капитални риби а во последно време и многу сом испага а никој не го лови....
Ајде момци да направиме една дружба сега нема вода а и ке залади ке почнат да испаѓаат паљурски подморници, може и некој од тие буцнатите ќе извадиме па ќе се уверите дека се враќаат риби назад.

Поздрав и бистро !


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum