www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 22, 2021 6:53 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 24, 2017 7:48 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Браво за чистењето, штета што сте едни од ретките што им текнува..

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 29, 2017 5:55 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Ное 26, 2012 12:57 am
МислењаCOLON 138
ЛокацијаCOLON Богданци
Здраво, во текот на следната недела планирано е порибување од страна на ЗСР Костреш-Богданци, но поради малиот водостој малите риби ке нема каде да се кријат, па решивме да направиме една акција и да направиме колку толку заштита а и воедно ке се отвори стаза за пецкање кога ке се качи нивото на вода ;)

Акцијата не заврши следната ке биде другата недела...

Еве некоја фотографија


[ img ]


[ img ]


[ img ][ img ][ img ]


[ img ]
[ img ]

[ img ][ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 29, 2017 6:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
:o :o :o :o каде е водата друже :confused: :confused: :confused:
трагедија ...


инаку честитики за акцијата и порибувањето :~~ :~~ :~~

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 29, 2017 6:16 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Кој си ја негува водата и ке лови на нејзе успешно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 30, 2017 8:45 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Убаво ви текнало :lepi: Него езерово каде е? :o

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 30, 2017 11:30 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Секоја чест за акциите, ќе ви се врати трудот :~~


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 18, 2019 12:55 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2016 6:05 pm
МислењаCOLON 7
ЛокацијаCOLON Охрид
Za zaiteresirani stranki :D vcera bevme do Paljurci po gospodin krapco... ama uste ne e aktiven... lokalcite vikaat barem uste edno dve tri nedeli, pa taman ke e... Licno nemavme udar, lovevme na domaci bojli, nemase skokovi mada sonce pecese, se tutunosavme :lol: Se najdovme so deckite so bea tuka (imase nekolku grupi ribari), ama i kaj niv slabo... nit bip nit mip...

Posle toa rekovme ajde ke frlime so kamerce da vidime so se desava ako upste neso ima... pa imajki vo predvid deka vodata e crvena cak i na dno... od ona so se gledase na nekoi pola metar to metar max pred kamerata, ne vidovme niti edno ripce, pa kamo li Mr. krapco.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПАЉУРЦИ
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 22, 2019 9:29 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Paljurci bi trebalo poleka da prerasnuva vo ubavo ezero za krapski ribolov.
Ke ima i dopolnitelni poribuvanja pred krapskata liga od strana na federacija no i poribuvanja od samiot koncesioner od sobranite kotizacii za natprevari.
Potrebno e samo da se cuva, koncesionerot se trudi i ima veke vidliv rezulta vo pozitivna nasoka.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 10 11 12 13 14

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum