www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Јан 25, 2020 7:20 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 128 129 130 131 132 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Вто Aпр 17, 2018 3:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Во Калишта имаш крап во трската колку сакаш, ако успееш да стигнеш до него од мрежите и харпуните. Бистро нека ти е :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Нед Aпр 22, 2018 10:40 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 136
Филип НапишиCOLON
Во Калишта имаш крап во трската колку сакаш, ако успееш да стигнеш до него од мрежите и харпуните. Бистро нека ти е :)
i od kalashite od suvo sto redat pazi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 23, 2018 7:15 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 719
ЛокацијаCOLON Skopje
Nisto od vikendov se nadevam posle 1 maj ke odam.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 23, 2018 8:05 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 136
dali klenot i mrenkata se aktivirani vo priobalata


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 30, 2018 2:26 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Ное 05, 2017 12:33 am
МислењаCOLON 13
ЛокацијаCOLON Skopje
Za dnevna dozvola moze da se plati na lice mesto ili treba na ziro smetka???


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 30, 2018 3:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1529
ЛокацијаCOLON Skopje
koletheman НапишиCOLON
dali klenot i mrenkata se aktivirani vo priobalata
Кленот се мрести сега покрај обала...сем кретените што го швркаат,совесен риболовец би го оставил да се измрести на раат...

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 30, 2018 7:41 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 136
limun75 НапишиCOLON
koletheman НапишиCOLON
dali klenot i mrenkata se aktivirani vo priobalata
Кленот се мрести сега покрај обала...сем кретените што го швркаат,совесен риболовец би го оставил да се измрести на раат...
mislev uste rano e, inaku ped nedela na 23ti april prasav, posto znam deka vo maj i juni se mresti, ako bev od tie sto svrkaat nemase tuka na forum da prasvam, nisto sega ke treba da cekam do juli, nikogas ne uspevam na prolet da odam na riba, redovno mrestot me stiga


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 02, 2018 11:28 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Ное 05, 2017 12:33 am
МислењаCOLON 13
ЛокацијаCOLON Skopje
Smok gti НапишиCOLON
Za dnevna dozvola moze da se plati na lice mesto ili treba na ziro smetka???
???


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 02, 2018 12:13 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Во старите бараки на Гранит на сам почеток на каналот е седиштето на Св.Стефан и таму може да се купат дозволи.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ОХРИДСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 03, 2018 8:39 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Ное 05, 2017 12:33 am
МислењаCOLON 13
ЛокацијаCOLON Skopje
Fala na informacija :lepi:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 128 129 130 131 132 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum