www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 10, 2024 12:26 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS112»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 3:07 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON305
Mrco ti samo uzivaj i teraj.Ova e dozvolen sportski ribolov ,a ne so mreza(kako nekoi).
Ne znam sto e so lugjevo,da prestaneme da fakjame.Ako fatis-slikaj se i kazi,pa posle zosto si fatil.Ako ne fatis nikomu nisto.Sto da pravime kazete?
Bistro


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 3:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Не знам зошто кога некој ќе фати поголема количина на риби одма сите се мрштат и се прават најголеми патриоти во риболовот.Колку јас што знаам ЗАКОН за дозволен улов кај нас сеуште нема.Секој има свое право што да прави со уловената риба, дали било хумано тоа за некој или небило тоа е нечиј личен став.Дојдете видете што се прави на Преспанско секоја вечер (го земам како пример) па после карајте, викајте по спортските риболовци!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 4:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Moeto mislenje e sledno....Cim se zaclenuvas na eden forum vo slucajot kako nasiov mora da vnimavas na nekoi raboti od tipot kako se odnesuva so ulovenata riba a pogotovo so kapitalnite primeroci.Normalno nikoj nemoze da kaze si trebal da ja pustis ili legnes levo ili desno i slicno i taka natamu do beskraj.So samoto postavuvanje na sliki i reportaza se ostava beleg na edno ponatamosno odnesuvanje na ostanatite ribolovci pocetnici ili ribari koi mislat deka toa e normalno.Site nie ucime a i gresime,jas imam mnogu sliki koi ne se po pravilata na kodeksot na forumot i normalno nema da gi postavuvam.Licno jas od dosta clenovi se voodusevuvam od reportazite bi sakal da sluzat kako primer za site nas.Nemora da gi nabrojuvam koj se tie ,ednostavno nemozes a da ne gi primetis..Bistro na site...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 4:19 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Браво колега , те поткрепувам 100%
Поздрав


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 4:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
slikite ne gi postavi mrco sto voopsto site se fativte za nego....

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 5:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Ovde nikoj ne go spomnuva covekot Mrco i slikite samo se iskomentiraa rabotite sto bea videni na forumot, kako sto rekov alal da mu e na covekot za krapovite, a dadov i mala kritika za nesoodvetno cuvanje na ribata , i covekot mene mi e obrati i mi rece primam kritiki vo pravo ste. Mesas babi i zabi kako sto rece kompir vo posledniot post jas sosema se soglasuvam pozdrav.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 5:31 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 11:23 pm
МислењаCOLON11
ЛокацијаCOLONЛабуништа
JaneMK НапишиCOLON
Prvo sekoja cest za ulovot(na naraneto sekoj ke fati :lol: :lol: :lol: )pogotovo na moe raneto ama sepak treba da znaesh i kako.

Vtoro za golema zal edna ogromna ANTI REKLAMA ZA CRNI DRIM.Vaka ne se cuvaat vodite kaj nas.
Здраво Јане ,

Бидејќи си запознат со тоа кој треба да ги чува водите на црн дрим а и на сите води во Р.М, се надевам дека ова не се однесува на членовите на З.Р.Л.Е Црн Дрим , Исто така знаеш дека ние сега кога сеуште нема концесија не сме тие кои можат да појдат кај било кој риболовец и да му кажат да ја пушти во вода уловената риба , единствено што можеме да наравиме е на секој кој е од надвор да му пружиме било каква подршка и да му помогнеме.
Ние како ентузијасти и како поборници за Спортскиот риболов секако сакаме да ги афирмираме водите каде што ние ловиме , сме ги заштитувале а и се надевам ако даде господ ќе ги заштитуваме и во иднина , па затоа ставивме слики , бидејќи слушаме од некои кои шират разни дезинформации како во Глобочица неможе да се улови Крап.
Вам од сесрце ви благодариме за тоа што од секогаш сте биле уз нас за како што споменав афирмацијата на Глобочичко езеро.
Инаку секој риболовец што ќе лови , улови и што ќе направи со неговиот плен сега во овие моменти е на негова одговорност.

Поздрав и секое добро ви посакувам


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 5:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Visual НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
, па затоа ставивме слики ,
[ img ]

Ако и оваа слика на мртов и полуиспечен крап Вие сте ја качиле, браво само така !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 5:55 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 11:23 pm
МислењаCOLON11
ЛокацијаCOLONЛабуништа
Василе јас бев лично на местото и јас го сликав , овој крап во тој момент едвај го држеа во раце од што беше жив како што и додека бил во вода.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 30, 2011 6:10 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Aпр 05, 2011 12:33 pm
МислењаCOLON66
http://img52.imageshack.us/img52/9318/2 ... 337510.jpg
Znaci se raboti za tretmanot kon ribata pred se,a potoa i za toa kolku od ribite se vrateni t.e.izedeni ili prodadeni.Iskreno,ne bi sakal so nikoj ovde prisuten da vleguvam vo diskusija po nieden osnov,megjutoa ne podnesuvam iskriveni vrednosti.Nikako nemozam da razberam kako toa cel svet go praktikuva korektniot odnos kon ribata i prirodata voopsto i tie se budali,samo nie sme ovde pametni,sto ocigledno imperativ ni e da ribata (ulovot) go pretvorime vo profit,t.e.se natprevaruvame koj ke se odnesuva posurovo kon ribata.Paradoksi kolku sakas.Sekogas treba da ni e jasno deka ova go gledaat i pomladi generacii za koi sto treba da bideme reper i da bideme primer kako vo i so prirodata pa i so ribata.Bese zabelezano nekolku pati na krapdziite,zosto nikoj nisto ne kazuva (recepti,prihrana,mamci,taktiki,konjak mesta,vodi ,reviri itn).Eve vi go odgovorot.


Последна промена од 1 на Karlo, променето е 0 пати

Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS112»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum