www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 17, 2019 4:31 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 59 60 61 62 63
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 06, 2019 9:29 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 355
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
[ img ]
:thumbs_up: Sekoja cest za porakata... :NotWorthy:

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 07, 2019 9:05 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Што ограда лежи у рибава :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 04, 2019 6:06 pm 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Јан 14, 2019 3:24 pm
МислењаCOLON 7
ЛокацијаCOLON Tetovo
Zdravo,edna informacija ako moze.Dali e dozvolen ribolov na Debarsko ezero? Mislam koncesioneri I sl.Ima podeleni informacii,edni velat moze edni ne!? :think:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 05, 2019 7:39 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Концесионер нема, секој лови на сопствен ризик.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 05, 2019 10:19 am 
Отсутен
Молчалив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Јан 14, 2019 3:24 pm
МислењаCOLON 7
ЛокацијаCOLON Tetovo
Blagodaram za informacija.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 08, 2019 1:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Lugevo sega svrtea od Dojran ..na Debar... situacija identicna ....da ne bide kako na Dojran so tolku prijavi...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Aпр 08, 2019 1:23 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11609
ЛокацијаCOLON Скопје
Тешко, Дебарско е во “заштитено“ подрачје, таму закон не фаќа :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДЕБАРСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 10, 2019 2:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maј 29, 2013 8:04 pm
МислењаCOLON 144
Vikendov pominav na toj del, vodata ekstremno mala, ezeroto skoro i da go nema.. ribari eden kup, ne znam samo sto lovat .. sigurno imase 20 koli so ribari


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 59 60 61 62 63

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum