www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maј 24, 2019 3:31 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 43 44 45 46 47
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пет Oкт 19, 2018 8:06 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Дек 18, 2013 6:16 pm
МислењаCOLON 60
sasemkd НапишиCOLON
info nekoj za tikvesko odam vo nedela kaj brusani?
dava li nesto koj mamec?
kostrez na jig moze li tamu?
sturci........


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 12, 2018 2:05 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Сеп 26, 2017 7:42 pm
МислењаCOLON 10
ЛокацијаCOLON Прилеп
Е зошто сите со лоши коментари за езерото. Го направивте езерото како да нема риба. Еве вчера бев и за 3 саати се вративме со 3 кила црвеноперки плашици(големи тиквешки) и кострежи, без ниту еден удар на сомче. Фиксна тапа на 5 метри, блиску до обала, седнати каj рибниците. Тие што беа за крап од чамец извадиja 2 од по 2 кила за 3 саати на тапа. Ние ловевме со бел црв и пченица со многу прихрана исфрлена блиску до брег.

_________________
Никогаш нема да бидиш толку фраер колку јас на аватаров


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 13, 2018 2:55 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 275
Божо НапишиCOLON
Е зошто сите со лоши коментари за езерото. Го направивте езерото како да нема риба. Еве вчера бев и за 3 саати се вративме со 3 кила црвеноперки плашици(големи тиквешки) и кострежи, без ниту еден удар на сомче. Фиксна тапа на 5 метри, блиску до обала, седнати каj рибниците. Тие што беа за крап од чамец извадиja 2 од по 2 кила за 3 саати на тапа. Ние ловевме со бел црв и пченица со многу прихрана исфрлена блиску до брег.
На кој дел од езерото фаќавте...кое место ?

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 15, 2018 1:50 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Сеп 26, 2017 7:42 pm
МислењаCOLON 10
ЛокацијаCOLON Прилеп
mesiah НапишиCOLON

На кој дел од езерото фаќавте...кое место ?
Брушани, кај Селекта.

_________________
Никогаш нема да бидиш толку фраер колку јас на аватаров


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 20, 2018 8:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Божо НапишиCOLON
Е зошто сите со лоши коментари за езерото. Го направивте езерото како да нема риба. Еве вчера бев и за 3 саати се вративме со 3 кила црвеноперки плашици(големи тиквешки) и кострежи, без ниту еден удар на сомче. Фиксна тапа на 5 метри, блиску до обала, седнати каj рибниците. Тие што беа за крап од чамец извадиja 2 од по 2 кила за 3 саати на тапа. Ние ловевме со бел црв и пченица со многу прихрана исфрлена блиску до брег.
Не е до езерото колега , до концесионерот е . Езерото е супер

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 26, 2018 3:12 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 31, 2012 1:28 pm
МислењаCOLON 275
Дајте ми уплатна сметка за тиквешко...мислам Селект-ГМ беше концесионер...и дали некој има инфо за активност на езерото на овие температури...првојануарскиот риболов го планирам за таму...

_________________
Иф ју континју ту рајт маседониан јуит латин лет`рс, ај вил рајт инглиш јуит сирилик, то шоу ју хау стјупид ит ис!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ТИКВЕШКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 19, 2019 2:46 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Феб 12, 2017 11:52 pm
МислењаCOLON 11
kakva e situacijata na tikvesko, bil nekoj?


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 43 44 45 46 47

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum