www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jул 20, 2024 8:35 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 17, 2014 11:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
Се надевам дека некој од Крапџиите ке ми одговори, во која наша продавница би можел да најдам -купам- добри ..БУЦКАЛКИ..

БЛАГОДАРАМ.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 17, 2014 11:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
до сега кај нас не сум сретнал убави и квалитетни буцкалки по продавнициве, можам да ти препорачам такви а и за ефтини пари од пролоџик, повели...

http://www.carpologija.com/index.php/sh ... gory_id=19

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 12:21 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON396
ЛокацијаCOLONБИТОЛА
Ovi e se mislam dobri i evtini

http://www.freetime-ribolov.com/Feeder- ... -4141.html

Ako nemozis da gi nabavis, mislam deka mozi Mende od Bitola, sorabotuva so niv i ke bidat malku poskapi.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 12:28 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON187
ЛокацијаCOLONSkopje , Makedonija
Ако те интересира во наша продавница, единствени добри што имам видено, во Буњаковец-Жаре, искуство немам со нив само ги видов, меѓутоа Тафта има 4 комада, нека ти објасни он најубаво дали вредат бидејќи се околу 400-500 ден.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 12:30 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
op stojte site :D :D
moment

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 12:31 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON496
ЛокацијаCOLONBitola
Ако имаш Оки можност за од Србија овие ти се поефтини а солидни http://www.freetime-ribolov.com/Prateci ... -4141.html

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 12:37 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
oki samo sto su stigli,,, 1m inoxxxxxxx :D :D

[ img ]

[ img ]

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 1:26 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Море зајак ... па нели иноксот за к*р не го бива :head_bang: :head_bang: :head_bang:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 1:27 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa zatoa e 2,7 e :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Каде да купам убави ..БУЦКАЛКИ..
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 18, 2014 1:31 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
абре зајак не се многу долги 1метар?

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum