www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maр 03, 2021 4:09 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 11, 2017 10:21 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Ne e voena tajna, samo ne znam sto da ti odgovoram na ova prasanje :?
Mozam samo da te zamolam da napisis nesto vo ovaa tema, kolku da se zapoznajme :)
http://ribar.mk/forum/viewtopic.php?f=6 ... 55#p275603

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 12, 2017 11:21 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 05, 2016 2:05 pm
МислењаCOLON 113
Se fakja od 5:21h do 7:24 od sabajle pa posle od 18:32h do stemnuvanje


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 19, 2017 7:21 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 137
бев сега до дихово, на првата капејнца имаше мали мренчиња, и по некој рак, на големата капејнца не видов риба а сигурен сум дека има, после големата капејнца нема пат, се покачив низ водно, има скали од плитки брзаци ама не се гледаат риби, не ми се верува али се е можно

Дали можам со обична трска и минофил да им пушттам мушица на поврчина, искрена појма немам од риболов на пастрмка


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum