www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 2:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:53 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Треска Кичево се уште нема задолжено дозволи, за жал. Меѓутоа, може да се уплати дневна или годишна, дневна е 150 денари, годишна 1000, се уплаќа на сметката што ја наведе Бојан. Картонче за дозволата нема да добиете бидејќи немаат се уште земено од МЗШВ (ажурност на ниво), но носете ја со себе уплатницата.

Извор: Претседателот на Треска Кичево

:papa:
Dozvolite ne bile podignati uste od strana na pretsedatelot na riboloven revir treska 1..Megutoa kako sto navede Filip moze i so uplatnica da se ribolovi ako imas uplateno veke za godisna ili dnevna dozvola...Za dozvola ako sakas da izvadis prvo mora za markica da uplatis 400мкд t.e legitimacija!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 3:29 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
emil.matoski НапишиCOLON
Ke mora da se proveri ova sto e napisano :D
Koj ne e vo pravo ke rezervira masa vo Merak ili kako se vikase kafanceto pokraj Treaka :eatdrink:
Prifakjam i MERAK i nosam Ujka 1,za sekoj sluchaj,ako ne mi e dn i ne mu e dn na velichestveniot. :saso: :saso:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 04, 2016 3:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
Има ли некој инфо како е водостојот моментално???


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 04, 2016 6:30 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Kremenadla НапишиCOLON
Има ли некој инфо како е водостојот моментално???
Vodostojot uplav osobeno vcera a i matna e sega posto padna golema kolicina dozd t.e nema uslovi za ribolov


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum