www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 3:22 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 02, 2016 8:13 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
pepicarp01 НапишиCOLON
Greska si aki so harpun lovat na skopska treska a oni ti kazuvaat na izvor kicevo
Xaxa ribarski prikazni sto da kazam....!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 02, 2016 8:59 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
И на двете локации ловат со харпуни. Да може каскадата на Треска од на Кичево страната да зборува...

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 02, 2016 1:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
Bojan D.A.M НапишиCOLON
akiribar НапишиCOLON
mene mi prativa link od fb od nekoj momak shto bil od selata pokraj treska i si stavil slikite na profil pa taka doznav i poveruvav .
Epa toa nee vo Kichevo da znaes...
dajbozhe kolega nikade da ne e !

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 02, 2016 1:49 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
akiribar НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
akiribar НапишиCOLON
mene mi prativa link od fb od nekoj momak shto bil od selata pokraj treska i si stavil slikite na profil pa taka doznav i poveruvav .
Epa toa nee vo Kichevo da znaes...
dajbozhe kolega nikade da ne e !
Дај боже Аки дај боже...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:24 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON 487
Kade moze da se izvadi godisna dozvola ?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 11:14 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Леле, абе фаќај си на Треска 3

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 11:59 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
Стварно дајте информации за концесионерот, каде се вадат дозволи и.т.н


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:05 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Kremenadla НапишиCOLON
Стварно дајте информации за концесионерот, каде се вадат дозволи и.т.н
Dozvoli vo posta si uplakas 1000мкд na ovaa transakciska smetka na MRF:200000002882347 za treska kicevo 1 !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:07 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
pepicarp01 НапишиCOLON
Kade moze da se izvadi godisna dozvola ?
Vo posta ili vo stopanska banka si uplakas na ovaa transakciska smetka za riboloven revir treska 1:200000002882347 ke ve cini 1000мкд za godisna dozvola


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Maр 03, 2016 12:21 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Треска Кичево се уште нема задолжено дозволи, за жал. Меѓутоа, може да се уплати дневна или годишна, дневна е 150 денари, годишна 1000, се уплаќа на сметката што ја наведе Бојан. Картонче за дозволата нема да добиете бидејќи немаат се уште земено од МЗШВ (ажурност на ниво), но носете ја со себе уплатницата.

Извор: Претседателот на Треска Кичево

:papa:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum