www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 2:19 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 12:33 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Ajde frchkalist,odime vikendov da vidime dali rabotaat mushichkite i velichenstveniot. :saso:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 1:17 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Јас не, забрана беше, си почитувам. А дека секој ден ловат луѓе, ловат. Дури и прокламирани “мушичари“ ловеа таму у забрана :D
КРИВОЛОВ!!!
Знам, оди кажи им, тие во декември ловат без око да им трепне, а се прокламираат како “мушичкари“. Катастрофа
Ловат со мрежи... Нечам да наведувам имиња сега кој и како инаку катастрофа.... Како што самиот си пиша!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 1:19 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Tvrdko I НапишиCOLON
Ajde frchkalist,odime vikendov da vidime dali rabotaat mushichkite i velichenstveniot. :saso:
Другар на мушица нема да ти пипне сакаш верувај сакаш не особено ако не одиш веќе на воблер или блинкер јас ти го препорачувам бликнерот BLACK FURRY 3'!!! Ќе имаш добри резултати на него верувај!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 1:45 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Другар на мушица нема да ти пипне сакаш верувај сакаш не...
Ај се кладиме? :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 4:17 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Филип НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Другар на мушица нема да ти пипне сакаш верувај сакаш не...
Ај се кладиме? :D
Bojan ajde da se kladime? :fishing: :saso:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 5:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Ke mora da se proveri ova sto e napisano :D
Koj ne e vo pravo ke rezervira masa vo Merak ili kako se vikase kafanceto pokraj Treaka :eatdrink:

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 5:25 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Tvrdko I НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Другар на мушица нема да ти пипне сакаш верувај сакаш не...
Ај се кладиме? :D
Bojan ajde da se kladime? :fishing: :saso:
Другар повеќе од мене не го знаеш теренот Ти наведов само BLACK FURRY 3


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 5:26 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
emil.matoski НапишиCOLON
Ke mora da se proveri ova sto e napisano :D
Koj ne e vo pravo ke rezervira masa vo Merak ili kako se vikase kafanceto pokraj Treaka :eatdrink:
Мерак се вика!!
Кога сакате ке правиме друштво!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 5:29 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Другар на мушица нема да ти пипне сакаш верувај сакаш не...
Ај се кладиме? :D
Ај на по 1 ујка сакаш!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 7:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Mene ke me primte li na druzbata ...aaaaaa...mi se odi.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum