www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 3:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 29, 2016 11:02 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Им посакувам на сите риболовци бистро во 2016г (Повеќе улов во новава сезона)http://ribar.com.mk/forum/posting.php?mode=post&f=151#
Во Кичевската котлина ТРЕСКА-1 т.е од с.Извор до мостот за с.Пласница може да се риболови пастрмка:
-До 2 примероци Македонска или Речна пастрмка и тоа над (35cm)
-Калифорниска пастрмка не ограничено
Дозволите за еднодневен риболов 250мкд
Годишни дозволи 1000мкд


БИСТРО до цел форум ribar .com.mk


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 29, 2016 11:30 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Kakva e vodata, golema-mala, bistra-zamatena?
So rabotata za avtopatot ja matat pak Treska ili ne?

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 29, 2016 12:35 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
emil.matoski НапишиCOLON
Kakva e vodata, golema-mala, bistra-zamatena?
So rabotata za avtopatot ja matat pak Treska ili ne?
Искрено водата е мн. голема ама е бистра ... Од време на време се мати на 10-15 мин ама не онака чиста кал туку малку заматерна..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 29, 2016 2:38 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Во Кичевската котлина ТРЕСКА-1 т.е од с.Извор до мостот за с.Пласница може да се риболови пастрмка:
Значи нема никаде трајна забрана, според напишаново, од утре може да се лови било каде на Треска 1? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 29, 2016 4:23 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
kako do vcera da ne mozese da lovis :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 29, 2016 4:37 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Јас не, забрана беше, си почитувам. А дека секој ден ловат луѓе, ловат. Дури и прокламирани “мушичари“ ловеа таму у забрана :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 9:54 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Во Кичевската котлина ТРЕСКА-1 т.е од с.Извор до мостот за с.Пласница може да се риболови пастрмка:
Значи нема никаде трајна забрана, според напишаново, од утре може да се лови било каде на Треска 1? :)
Од денеска можеш,ама само со ДОЗВОЛА


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 9:54 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Јас не, забрана беше, си почитувам. А дека секој ден ловат луѓе, ловат. Дури и прокламирани “мушичари“ ловеа таму у забрана :D
КРИВОЛОВ!!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 9:56 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
ico baits НапишиCOLON
kako do vcera da ne mozese da lovis :D :D
А зошто вчера што ти користи 1 ден да почекаш да риболовиш од 1ви март?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maр 01, 2016 10:38 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Bojan D.A.M НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Јас не, забрана беше, си почитувам. А дека секој ден ловат луѓе, ловат. Дури и прокламирани “мушичари“ ловеа таму у забрана :D
КРИВОЛОВ!!!
Знам, оди кажи им, тие во декември ловат без око да им трепне, а се прокламираат како “мушичкари“. Катастрофа

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum