www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Риболовен ревир "ТРЕСКА" -1
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=151&t=6235
Страна 44

АвторCOLON  Bojan D.A.M [ Вто Феб 23, 2016 12:20 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Риболовен ревир "ТРЕСКА" -1

Филип НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
emil.matoski НапишиCOLON
Колку што разбрав, од мостот за Битола па до Извор е забранет риболов и не смее да се лови воопшто таму, не важи ниту дозвола за тој дел?
Не важи ни дозвола затоа њто се природни мрестилишта!
Точно, за време на мрест таму има строга забрана, ама вон мрест може да се лови. Во прва прилика ќе праиме репортажа со Емил од тој дел :)
Ако сакате да роболовите риболовната сезона за пастрмка почнува на 01.03.2016г ако сакате во некоја прилика да правиме дружба! позз :fishing:

АвторCOLON  emil.matoski [ Вто Феб 23, 2016 12:22 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Риболовен ревир "ТРЕСКА" -1

Doagame sigurno posle 01.03.
Tuku dali ke smee da se lovi nad Kicevo? Dozvoli ke si izvadime dnevni, za toa nema nikakov problem.

АвторCOLON  Bojan D.A.M [ Вто Феб 23, 2016 12:36 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Риболовен ревир "ТРЕСКА" -1

emil.matoski НапишиCOLON
Doagame sigurno posle 01.03.
Tuku dali ke smee da se lovi nad Kicevo? Dozvoli ke si izvadime dnevni, za toa nema nikakov problem.
Епа добредојдовте! Ви пишав во Пораки тел бр проверете

Страна 44 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/