www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 2:58 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболовен ревир "ТРЕСКА" -1
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 23, 2016 12:20 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
Филип НапишиCOLON
Bojan D.A.M НапишиCOLON
emil.matoski НапишиCOLON
Колку што разбрав, од мостот за Битола па до Извор е забранет риболов и не смее да се лови воопшто таму, не важи ниту дозвола за тој дел?
Не важи ни дозвола затоа њто се природни мрестилишта!
Точно, за време на мрест таму има строга забрана, ама вон мрест може да се лови. Во прва прилика ќе праиме репортажа со Емил од тој дел :)
Ако сакате да роболовите риболовната сезона за пастрмка почнува на 01.03.2016г ако сакате во некоја прилика да правиме дружба! позз :fishing:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболовен ревир "ТРЕСКА" -1
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 23, 2016 12:22 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Doagame sigurno posle 01.03.
Tuku dali ke smee da se lovi nad Kicevo? Dozvoli ke si izvadime dnevni, za toa nema nikakov problem.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Риболовен ревир "ТРЕСКА" -1
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 23, 2016 12:36 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Феб 19, 2016 3:23 pm
МислењаCOLON 56
emil.matoski НапишиCOLON
Doagame sigurno posle 01.03.
Tuku dali ke smee da se lovi nad Kicevo? Dozvoli ke si izvadime dnevni, za toa nema nikakov problem.
Епа добредојдовте! Ви пишав во Пораки тел бр проверете


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum