www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 28, 2021 6:51 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 04, 2015 10:52 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
она што се случува во моментот со оваа река е СТРАШНА работа, како гледам на сликите и видеата од терен црна река води битка да си го врати старото корито и блато кое човекот гои изменал и контролирал пред 50-60год.

цела срека што е езерото стрежево да се спречи дотокот од река шемница да тече инаку -- ке беа збришани од картата тие неколку села во пелагонијата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 12:24 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
На Сашо Пец Пец му ја бутнало тендата пред куќата, а поткопувањето на куќата го спасиле со големи камења и вреќи песок, страшно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 7:03 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
bash go mislev chovekot shtomuse slhuchuva i ova shto kazhuvash e mnogu seriozen vodostoj shtom do tamu dobutkala vodatta :crazy:

za sporedba vidette kade e tendatta!!! na 54sekunda od videotto...
a i vaka na naslovnata slika od videoto se gleda tendatta bash e vo kadar,chovekov kaj shto sedi sve e znachi reka.

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 8:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
еве како изгледа омиленоиот мој дел за зимска рекреација во моментот

https://www.facebook.com/video.php?v=893495164023755

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 9:33 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
flore go zemal risteto od rabota so camec vcera :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 05, 2015 9:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
мајтапот на страна, ке треба сега да прават експертите риболовна основа за новиот ревир АКОМУЛАЦИЈА ЦРНА РЕКА

а на ристето монтажен мост му направија,како оној во елешец кампот за да оди на работа

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 10:37 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 29, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON 32
ЛокацијаCOLON Bitola
Ни риба ќе има поќе ни ништо со овие поплави.Се дозапусте ревирот исто колку и шо концесионерот го испусти и на лето пак ќе треба да бараме место каде да одиме да ловиме риби

_________________
Pobudala od ribar ima dvajca ribari samo


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 3:17 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
кај ке ловиш гоце ? ревирот нема концесија ! колку јас знам

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 3:48 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
more more...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 4:21 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
не е море зајак -- езеро е сега :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum