www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 28, 2021 6:48 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 10:24 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Ubavi sliki i ribi....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 11:27 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maр 25, 2011 2:13 pm
МислењаCOLON 330
ЛокацијаCOLON Bitola
Da probam nesto na brzina da ispravam

[ img ]

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 12, 2014 4:35 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Дек 23, 2013 12:45 pm
МислењаCOLON 27
Kolegi fati li nekoj minatata godina stuka na Crna? Na potegot okolu rasimbegov most ne bese ulovena nitu edna? Mozno e da ima migrirano kon Tikvesko? Kako pominavte vo pelagoniskiot del na Crna so stuka?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 12, 2014 7:36 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON 396
ЛокацијаCOLON БИТОЛА
Za Crna Reka neznam, ama vcera pred moite oci se izvadi stuka od 4kg na kasika vo Strezevo.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 6:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON 396
ЛокацијаCOLON БИТОЛА
Stuka,fatena na Crna Reka-Rapes, vo nedelata. Teska 1670gr.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 6:48 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON 487
na sto boila ti udri :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 8:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
bravo flore

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 29, 2014 3:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
на потегот кај новаци - рибар до рибар, сите загреани за да фатат крап не им смета ни жешкото ни смрдеата од кнализација
слушам за капиталци од 6-7 кг а имало и поголеми што пливале. :filip: бил некој од форумот таму или пак поминувал од тука ???

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 30, 2014 12:02 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Феб 12, 2012 12:08 pm
МислењаCOLON 82
ЛокацијаCOLON Bitola
...vo sabotata pominav od tamu i tocno, ribar do ribar(odma karsi crkviceto). Eden imase 6 pracki pusteno za krap, dvajca na musici frlaa, a drugite na tapa... Ama ne da mirisa tuku KOPA smrdea. Za 5-10 min sto posedav tamu eden izvade nekakvi ligavi partali od voda :silent: ....i si zaminav... Poveke ne go nosam canticeto od MVR ... site mislat deka sum cuvar..ke nae.am nekogas :) :cutthroat: duri edni decinja me prasaja dali mozi da lovat ... so da lovat? ribata od tamu uste nefatena mirisa na kanalizacija a kamoli da se jadi. Neznam so da recam.... :thumbdown:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 30, 2014 9:15 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
тоа ме зачуде и мене сега никој не бара ни заштита, ни каде е концесионерот, нити институциите да го исконтролираат тоа вадење риба од таму -- и сето тоа дури се пеглаат риби се кути и се тае па макар и рибите од канализацијата(да не речам Ла..та) биле
- ми се гади од самата помисла на таа смрдеа дури го пишувам постот

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum