www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Феб 25, 2021 12:05 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22 23 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 10:39 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Mene pa mi lici ko da e rodeno za voblerce nekoe moze i zelezo :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 10:46 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
играат такви мамци овде, пошто има сом, клен а последните 15год и штука ;)
единствен проблем со оваа река е загадувањето што неможе рибата на раат да се измрести

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 16, 2013 9:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON 2806
ЛокацијаCOLON skopje
Spiro od kade vo taa divina zagaduvanje,sto ja true vodata,fabrika li ima?

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 16, 2013 11:37 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
компир оваа река извира од ЖЕЛЕЗНЕЦ и негде до демир хисар е салмонидна вода, од демир хисар надолу почнуваат загадувањата од фармите за кокошки, градските канализации, и како одиш надоле сето тоа се зголемува, прилепскиот дел и канализациите и ред други загадувања од ПРИЛЕП, потоа битолскиот дел и загадувањата од БИТОЛА и 5тиот канал(кој ги собира сите индустриски отпадни води), и леринскиот дел и загадувањата од ЛЕРИН кои по река елешка се последни во овај реон

од оваај дел последниот до местото каде е сликано - низводно има некаде карикирано 10км и се до вливот на тиквешко езеро нема загадувач, значи нај големите загадувања се во пелагонискиот дел на реката

добро објаснав компир - :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 17, 2013 7:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Oкт 24, 2011 8:06 pm
МислењаCOLON 219
ЛокацијаCOLON Битола
laguna644 НапишиCOLON
Konecno uspeav da postavam slika preku imageshack :hit_head: eve nekolku od izletot do Rapes pred dve nedeli.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Ezero Makovo
[ img ]
A jas se cudev zosto nie izvadivme ribi a ti ne. Pa sega mi stana jasno, ti namesto da fakas ribi ti si igrase so aparatot. :hit_head:

_________________
Фрли рипче, фати Крапче....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 17, 2013 10:02 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON 850
ЛокацијаCOLON bitola
Kireeeeeeeeeee ima razlika megju ne fatil i fatil pa gi vratil :nono: :howitz: :howitz:
Samo da te potsetam :howitz:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 31, 2013 8:14 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
ке оди бе некој на црна викендот ? - плашицата растурала :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 31, 2013 8:34 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Koga nejke nisto da jade se molam i plashica da fatam da osetam udar :lol: :lol: Ne ja podcenuvajte plashicata :lollol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 02, 2013 11:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maр 25, 2011 2:13 pm
МислењаCOLON 330
ЛокацијаCOLON Bitola
CRNA REKA Demir-Hisar mesto od mostot Babino-Dolenci
Kratok izlet okolu dva ipol saati na spin polnenje baterii
na ovoj teren posledno bev pred 2-3 godini
Ubajni od priroda, vodostojot minimalen , riba samo sitnes i se bese vrateno nazad
borbata celo vreme bese pomegu crnite i crvenite tocki

http://www.pic-upload.de/view-21216149/ ... 3.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216150/ ... 9.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216148/ ... 1.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216167/ ... 4.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216164/ ... 5.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216166/ ... 8.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216180/ ... 9.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216177/ ... 0.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216179/ ... 2.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216191/ ... 3.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216192/ ... 4.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216190/ ... 7.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216199/ ... 9.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216206/ ... 1.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216205/ ... 6.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216214/ ... 7.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216212/ ... 9.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216216/ ... 1.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216225/ ... 2.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216287/ ... 6.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216288/ ... 8.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216281/ ... 9.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216291/ ... 2.jpg.html
http://www.pic-upload.de/view-21216290/ ... 3.jpg.html

Uzivajte vo prekrasnite pejsazi!!!
Ke mi izvinite nemav nekoja idea za reportaza .Pozz i BISTRO!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 2:36 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Батка, јас ниедна слика не гледам освен некои линкови каде не ми отвора ништо...

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 18 19 20 21 22 23 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum