www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 28, 2021 5:00 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21 ELLIPSIS 23 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лаф муабет
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 22, 2013 8:20 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
Keltan НапишиCOLON
Od riba imas se .Som , krap , mrena , klen , skobal , sega i stuka .Ako odis so spienje , najblisku i najubavo e na SVETECOT . Ama so kola ne se sleguva , ima pat ama samo dzip dolu .Moras malku peski . ... toa e nadolu od mostot .Isto nagore ima ubavi mesta ama pak malku pesacenje . . .
Na svetecot mozes da cekas krap , gi ima dosta i toa krupniiiiii :D isto i som , tuka lezi GENERALOT taka nekade preku 80-tina kg pa poveli , mnogumina zaebal :D
Bas do mostot , ne znam sto da ti recam , ne e loso ama ne i bas za nekoj poseriozen ribolov . . .
Samo edno da znaes , voda za pienje vo blizina nema , moras da si nosis . . . Pisi sto konkretno planiras , so spienje li odis , tapa li te intereseira . . . pa da ti dadam pokonkreten predlog ?
Уште не сме одлучиле дали ке биде со спиење или на ден.Јас сум за со спиење,ама не зависи само од мене.
Јас сум по крапот и сомот,додека пријателите кој ме носат се тапаџии,мада се зависи и од местото каде ке се лоцираме,нормално ке носам и тапа.
Како што ти кажав прв пат ми е на тој терен па повеке одам и да го испитам,не сумњам дека ке ми се допадне,и ке следат одења и сериозно кампањи.
Ти благодарам за информациите и може во блиска иднина и рибарска средба.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 22, 2013 8:24 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
Уште едно инфо,јас имам републичка дозвола, но пријателиве немаат каде се вадат дозволи?

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 22, 2013 8:45 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Miki imas edna reportaza god od mene na toj reon....Dozvoli se vadat odnapred negde ako najdes po forumot ribolovnoto drustvo e Pec-Pec....Javi mu se na Sase i ke ti objasni...Tereni imas dosta i levo i desno od mostot....Sase mozes i na fb da go najdes.....A za voda ne se sekiraj koga imas ladno pivo na lice meto....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 22, 2013 8:58 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
Фала Крсте,ама ке си носам вода за пивото во кафана,што да правам кога сум таков пијач без една можам,ама со една-две не.
Затоа кога одам по риба исклучиво безалкохолно ха ха ха .

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 8:16 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON 850
ЛокацијаCOLON bitola
Konecno uspeav da postavam slika preku imageshack :hit_head: eve nekolku od izletot do Rapes pred dve nedeli.
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
Ezero Makovo
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 9:14 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 23, 2011 8:29 pm
МислењаCOLON 178
ЛокацијаCOLON Bitola
Изгледа imageshack пак не работи
неможам да ја видам сликата со рибите :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 9:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Mnogu ubava reka :shock:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 9:46 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Maр 26, 2011 4:03 pm
МислењаCOLON 850
ЛокацијаCOLON bitola
goceBitola НапишиCOLON
Изгледа imageshack пак не работи
неможам да ја видам сликата со рибите :D
Zagledaj poubo ke gi vidis vo voda :lollol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 10:10 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Оваа слика ми е како идеален терен за мушичарење, уште да беше некоја салмоноидна вода :)

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 15, 2013 10:29 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
оваа река беше салмонидна и можеше да се напиеш од неа а да не фатиш болест, ама тоа пред 30 и кусур 40 год
инаку овде е родено за мушичарење само тешко дека ке влезеш во вода и да мафташ - од обала може, ама внатре реката е доста зафркната за движење низ водно

инаку мушичареле локалците со стапче од метро и нешто - и пред тебе да ти дојде идеата :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21 ELLIPSIS 23 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum