www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Maр 03, 2021 4:19 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 4:23 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
znam deka e ezero i polno so riba momentalno...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 4:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
ке видиме зајак -- кога ке се створат услови за риболов :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 5:39 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
polno e veruj mi, edne kaj vas vcera 1,5kg u kuta stuka izvadil

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 8:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
па баш на тој поплавен дел гравитираат, оперираат и живеат нај голм број од рибокрадците - ете господ дома им ги донесе рибите сосе вода, да не се мачат лугето

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 08, 2015 9:09 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ribaa malku vazi u taa situacija tamu,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 15, 2016 2:30 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 29, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON 32
ЛокацијаCOLON Bitola
Сакам да ве информирам дека на потегот околу рапешки мост (надолу и нагоре по река) се врти мечка.Видени се повеќе и периодични траги.Исто и сега претходното лето е видена мечката на последната кривина пред самиот мост,а истото лето е слушана кај што рика на самиот прв вир негде кај вливот на брничка река.Се мисли дека тука е стационирана подолго време,дека не е баш на поминување.Толку години одиме таму никогаш ниту сме виделе ниту некој спомнл,ама ете се има завртено таму

_________________
Pobudala od ribar ima dvajca ribari samo


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 28, 2017 3:18 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Сеп 30, 2015 12:24 am
МислењаCOLON 18
Деновите околу први мај,село Граиште.никаков успех,3 дена риболов 3 рипчиња,едни како плашки,со црвени перки и зелени грбови,а не ми личеа на класични црвеноперки.100 мамци различни,па и воблери 5-6,нејке и нејке.....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЦРНА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 15, 2017 9:41 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 29, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON 32
ЛокацијаCOLON Bitola
GoranRibarce НапишиCOLON
Деновите околу први мај,село Граиште.никаков успех,3 дена риболов 3 рипчиња,едни како плашки,со црвени перки и зелени грбови,а не ми личеа на класични црвеноперки.100 мамци различни,па и воблери 5-6,нејке и нејке.....
Многу е едноставно...Нема риба за жал :cry:

_________________
Pobudala od ribar ima dvajca ribari samo


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 19 20 21 22 23

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum