www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 12, 2021 8:53 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 11, 2018 10:52 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Имаме и ние дојави, ќе се реализираат брзо акции :lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Сеп 23, 2018 3:30 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Со Емил на Треска, Пепи гледаше телевизија :)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 01, 2018 2:01 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Почитувани колеги,

Ве известуваме дека од денес на сила е забрана за риболов на пастрмка на Вардар 3 - Скопски. Забраната ќе трае до 31.01.2019 година.
На реката Треска има целосна забрана поради мрест на пастрмката, контролите ќе бидат зачестени, со присуство на државен инспектор, а сите кои ќе бидат затекнати како ловат, ќе добијат пријава/казна.
За мрежари и риболовци со недозволени средства за време на мрест законот предвидува и кривични пријави.
На Вардар и Лепенец риболовот е дозволен за сите видови риби, освен за пастрмка. Чуварите во текот на овие месеци ќе ги проверуваат и чуварките на риболовците, па затоа веднаш пуштајте ги случајно уловените пастрмки назад во вода.
Бистро и чесно на вода!

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 02, 2018 9:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 22, 2013 9:39 pm
МислењаCOLON 209
ЛокацијаCOLON SKOPJE
Vo sabotata (pred zabrana) bevme so Davor do Treska da se izluftirame.Stignavme rano sabajle,rekata beshe mala i kako i sekogash bistra, aktivnosta ne beshe kuznaj kolkava se na se izvadivme 7 8 pastrmcinja (site bea vrateni nazad), lovevme na potegot od brana do Meckina dupka, najcesto udarite bea na blinker (srebren so crveni tocki) a od vobleri jadeshe na ujki robinson i rapala (site skoro zelenkasti shari) , kako i da e pomina ushte edna sezona na TreskA, da se nadevame deka rekata ke bide cuvana od koncesionerot i od nas ribarite (SOVESNITE) i ke bide ushte poatraktivna posle mrestot i za kraj nekoja fotka ;)


[ img ]


[ img ][ img ]


[ img ][ img ]


[ img ]

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 03, 2018 2:12 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
добро затворена сезона :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Нед Oкт 07, 2018 3:11 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Дек 18, 2013 6:16 pm
МислењаCOLON 60
Moze nekoj da mi kaze koja golemina e dozvoleno na pastrmka da se zeme I kolku parcinja.sakam slednata godina za treska da fakam matka-treska.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Oкт 08, 2018 7:57 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
3 пастрмки над 30 см.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 26, 2018 9:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Треска е во забрана за риболов. Пастрмката се мрести.
Ве молам почитувајте ја оваа забрана.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 27, 2018 1:49 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
А од 01.02.2019, не чекаат вакви :D

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 17, 2018 2:06 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Пастрмките од Треска :yahoo:


_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 47 48 49 50 51 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum