www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Aпр 13, 2021 3:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 05, 2010 3:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Река Струмица минува на неколку километри до градот и тече во правец на Бугарија.Нејзините води завршуваат во река Струма,па одтаму во нашата мала рекичка се качува бојникот а и штуката но штуката доаѓа до подолниот тек на реката до каде што нема изградено каскади.Од рибна популација автохтони се кленот и мрената,кои на времето пред да станат на мода мрежарите ги имало во страшно големи количини.Од друга риба има бојник зимно време,штука...Во близина на Ново Село,тамошното друштво успешно ја пориби со крап.Има и попадика,исто така во долниот дел и сето тоа благодарение на агилната чуварска служба на ЕЛЕН Ново Село.Штета што во горното течение се врши масакр со мрежи секојдневно.....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 05, 2010 5:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON 226
ЛокацијаCOLON STRUMICA
Javen povik do ribolovnoto drustvo Elen od Novo Selo da ja zajaknat kontrolata na reka Strumica od potegot na selo Turnovo do Prosenikovo bidejki vo noknite casovi zitelite na okolnite sela narocito okolu seloto Bosilovo vrsat masakar vrz ribniot font!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Саб Дек 18, 2010 9:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
И покрај надојдената вода,Струмичани се фалат од реката со по некој убав бојник,црна мрена,и исто така со понекој добар удар од штука ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 26, 2011 6:38 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON 42
ЛокацијаCOLON Strumica
Некоја информација како е ситуацијата, јаде ли бојникот или.....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 26, 2011 8:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Леле другарче,аман немој да отвараш стари рани,сега ќе почнат,тркнав по бурек,по геврек :lol: :lol:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 26, 2011 9:02 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON 226
ЛокацијаCOLON STRUMICA
Кире не се плаши моментално како што стојат работите и по торта да тркнеш џабе риба нема за лек водата е на многу ниско ниво па бојникот го нема да се качи од кај Струма а друго секоја вечер ја чешлат реката мрежари од околните села пошто и тука уште нема концесионер.За промена на ситуацијата благовремено ќе бидете обавестени!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 26, 2011 10:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Mа не,нема од што да се плашам,многу ми е кејф кога ја гледам жолтата кофичка полна со риба од толку малечка рекичка и тоа овде во Македонија,тоа е навистина реткост.Штета што работат мрежите,ај белки ќе се сменат работите.Поздрав до мајсторите од Струмица :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 27, 2011 12:40 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Ное 04, 2010 6:17 pm
МислењаCOLON 116
ЛокацијаCOLON Gevgelija
cimer bar znaes ak treba nekoa akcija ja deka e idum odma ti i [polis znajte ama jas pak da vi kazum ne ke e losa taa idea da sa realizire !!!!!!!!!!

_________________
ako nema za mostot go ,,P A P A S " od crnecot[/i]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Вто Дек 27, 2011 5:31 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 8:49 am
МислењаCOLON 42
ЛокацијаCOLON Strumica
Секој ден минам низ неа а не сум видел некој да лова затава питам а ми се погодува да сум слободен до божик па сакам да тркнам...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река Струмица
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 25, 2012 6:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Јан 19, 2012 8:26 pm
МислењаCOLON 276
ЛокацијаCOLON skopje
info za godinava kako e na strumickata reka ??? slusnav nesto deka sega denovive davalo po neshto :))


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum