www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Река БАБУНА
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=151&t=5002
Страна 22

АвторCOLON  dzver [ Сре Aпр 13, 2016 10:59 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

marks НапишиCOLON
Затоа што направиле брана од гранки?
Немало забрана за риболов?
Што е прекршокот ?
valjda branata , kako sto razbiram :D

АвторCOLON  Филип [ Сре Aпр 13, 2016 11:18 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Не пишува со што ловеле. Можда направиле брана и фрлале сертме

АвторCOLON  dzver [ Сре Aпр 13, 2016 12:01 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Филип НапишиCOLON
Не пишува со што ловеле. Можда направиле брана и фрлале сертме
mozda lovele so trokuki na branata :D

АвторCOLON  Vardarski [ Сре Aпр 13, 2016 7:19 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Со гранки и трња е преградена Војничка река, мала притока на р. Бабуна широка 1 метар, во која скобалот секоја година се мрести или поточно се обидува да се измрести, бидејќи мајката му ја расплакуваат тука со раце. За таква брана се мисли, а не за колтук :)

АвторCOLON  Илчо [ Сре Aпр 13, 2016 8:40 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Toa e veke drugo

Страна 22 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/