www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 19, 2021 1:07 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 10:39 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
Bravo,odlichna rabota a dogodina ova istovo + GLAVATICA. :saso:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 10:56 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON 1581
Toa bi bilo odlucno tvrdko samo da ima od kade da se zeme podmladok

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 11:00 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
kladofora НапишиCOLON
Toa bi bilo odlucno tvrdko samo da ima od kade da se zeme podmladok
Ima,si ja znaat od Institutot tie taa rabota.Dobri se. :saso:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 11:14 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Еве што пренесе најгледаната локална телевизија за порибувањето. Гледајте од 15:55 минута.
http://www.tvm.mk/video/viewvideo/791/d ... 03-12-2013

Ако некој знае како можам да го спуштам само делот за порибувањето нека ми кажи, или нека го среди.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 12:09 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Само за Емил и лепо друштво, делот за порибувањето ;)


_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 12:25 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Fala Filip, go vmetnav vo reportazata

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 12:42 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Ме радува што присуствував на овој одлично организиран настан.
Секоја чест на момците од Пастрмка- Струга и на сите останати што придонесоа
и придонесуваат се почесто да бидеме сведоци на вакви рибарски празници.

Ме радува што нашето здружение успева да помогне во искрените напори за поубава иднина на нашите Македонски води.

Бистро, се гледаме повторно на некој следен заеднички проект. :~~

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 1:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
море нарееден пат има да дремиш пред камера :D

одлично завршена акција и многу добро организирана и спроведена од страна на ЗСР ПАСТРМКА од Струга :~~
- посебнен поздрав до Танче за спремените плашици во маринада(сардина) кои беа главно мезе за со ракиичката на дружењето после порибувањето, кој проба знае кој не нека се спрема за наредното порибување :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 1:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Sto da kaze covek sto veke ne e kazano GOLEMO BRAVO :bravo:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 04, 2013 2:32 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Ајдеееее
Риби, Риби, . . . Риби
. . . Па големи да пораснете

:~~ :bravo: :~~


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum