www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 28, 2021 6:40 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 2:15 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON 2377
:NotWorthy: Емиле секоја чест за порибувањето само требало да го повикаш и вашиот крапски претставник Јане на ова порибување. :tafta:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 2:19 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Не е Јане Пепи, да трча по пастрмки :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 3:24 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Aвг 16, 2012 10:10 am
МислењаCOLON 923
BRAVO za poribuvanjeto so pastrmkite.EMIL ZA PRETSEDATEL,EMIL ZA PRETSEDATEL,EMIL ZA PRETSEDATEL. :saso:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 3:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Предраг НапишиCOLON
:NotWorthy: Емиле секоја чест за порибувањето само требало да го повикаш и вашиот крапски претставник Јане на ова порибување. :tafta:
Ова беше само прв дел од годинешното порибување кое поради обврските на градоначалникот и поради тоа што се изврши во работен ден немавме време ниту за дружба ниту за лаф муабет. Јас, на пример, веднаш после порибувањето заминав на работа.
За порибувањето на Црн Дрим ќе биде друга шема. Тогаш ќе си направиме дружба и со Јане и со пријателите од Рибар 2011 кои оваа година инвестираа во нашето порибување. Тоа порибување ќе биде за викенд и ќе имаме цел ден за дружба.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 3:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Tvrdko 1 НапишиCOLON
BRAVO za poribuvanjeto so pastrmkite.EMIL ZA PRETSEDATEL,EMIL ZA PRETSEDATEL,EMIL ZA PRETSEDATEL. :saso:
Па имам став за претседател, види ме :arrow:
[ img ]

:lollol: .... а и избори се ближат, така да ... :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 6:53 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON 3008
:NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 7:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... денот започна тегаво и врнежливо :( али само шо пристигна Јулио со помладокот од Речна Пастрмка спремна да запловит во Вевчанска Река, сонцето се проби низ облаците и престана да врнит :D Дружбата беше прекрасна и секако сите задоволни за 1000 пастрмчиња шо запливаја на слобода :thumbs_up:

П.С. Задоволството беше мое, подводно да го овековечам ова порибување :D :lepi:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 7:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Lepi НапишиCOLON
... денот започна тегаво и врнежливо :( али само шо пристигна Јулио со помладокот од Речна Пастрмка спремна да запловит во Вевчанска Река, сонцето се проби низ облаците и престана да врнит :D Дружбата беше прекрасна и секако сите задоволни за 1000 пастрмчиња шо запливаја на слобода :thumbs_up:

П.С. Задоволството беше мое, подводно да го овековечам ова порибување :D :lepi:

kako si go doteral tekstov, kako pesnicka e :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 21, 2013 8:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... па и така беше, све помина како во песна :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Порибување на Вевчанска Река
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 26, 2013 1:33 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Еве уште едно видео од порибувањето:

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum