www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 28, 2021 5:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 05, 2013 4:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
ОДЛУКА ЗА ЕДНОСТРАН РАСКИН НА ДОГОВОРОТ ЗА ДАВАЊЕ КОНЦЕСИЈА НА РИБИ ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ НА РЕКРЕАТИВЕН РИБОЛОВ СО БР.08-306/1 ОД 12.01.2012 ГОДИНА НА РИБОЛОВНИОТ РЕВИР „ВАРДАР 12“

http://www.slvesnik.com.mk/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 11, 2014 10:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
денеска дојдов до информација дека на ревирот ЦРНА РЕКА 3 каде концесионер беше ЗСР БАРБУС Битола е ревир каде е одземена концесијата со решение од МШЗВ
-објавено во СЛ.Весник бр.8 од 14.01.2014год.

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 3:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maј 29, 2013 8:04 pm
МислењаCOLON 144
Imam edno prasanje, ne znam dali e najsoodvetna lokacijava kaj sto go postavuvam..
Koga odam od Ohrid nakaj Skopje, pred Kicevo od desna strana imat edna malecka reka, ne znam kako se vikat tocno, me interesirat dali imat koncesioner i dali e dozvolen ribolov?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 4:09 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Треска 1 - би требало ТРЕСКА од Кичево да е концесионер, не сум сигурен.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 27, 2014 9:19 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Тоа што го пиша Владо е точно :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 28, 2014 3:24 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Maј 29, 2013 8:04 pm
МислењаCOLON 144
Фала на инфо :)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 30, 2014 9:34 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
Филип НапишиCOLON
Доделени се концесиите за следните ревири:

Крива река 1 - ЗСРРК МРЕНА Крива Паланка
Река Радика (од Бошков мост до улив во Дебарско) - ОХРИДСКА РИБА Струга (Пепи)
Слив на Преспанско езеро - ВОЛФ ДОО Ресен
Треска 2 - СРК КЛЕН Македонски брод
Вардар 3 - СРД ПЕНА Тетово


Воедно е поништена постапката за доделување концесија за следните ревири бидејќи немало доставено ниту една прифатлива понуда:

Вардар 4
Вардар 12
Брегалница 2
Струмица 1

За следните ревири никој не доставил понуда на тендерот:

Вардар 5
Тополка
Бабуна 1
Луда Мара
Треска 3
Црна река 5
Брегалница 3

ОДЛУКАТА ОД СЛУЖБЕН ВЕСНИК - КЛИК ЗА ПРЕЗЕМАЊЕ
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php ... 38#p203438

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jул 30, 2015 12:36 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jул 18, 2011 11:18 am
МислењаCOLON 158
vaka sega poradi nepotpolna i necelosna dokumentacija za dobivanje na koncesija na reka bregalnica 2 ,momentalno situacijata e sledna;rekata e siroka 3 metri dlaboka 10 sm ....mrezari na sekoi 10 metri.so race pocnaa da gi fakjaat.se sto vleguva vo mrezata se nosi doma, taka da moze slobodno da go proglasime ovoj revir za mrtva reka. :head_bang: zardi nekoe administratorce vo kancelarija vo ministerstvo umre uste eden riboloven revir.se dodeka zakoni se nosat od kancelarii taka ke e.ako nesto ne bilo vo red so dokumetite pa neka kazat za nekolku dena ke bile ispraveni ,ama vaka odbi gi i 6 godini pustos po rekata.toa ti e.ajt :head_bang:


PS;inspektorkata katica od kocani do sega ima izreceno okolu 5 kazni po 400 evra na sportski ribolovci za lov na voda bez koncesija.zalna makedonija


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 10, 2017 10:31 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 29, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON 32
ЛокацијаCOLON Bitola
Што се случува со Црна Река ревир бр.3 - битолскиот регион?Нели 2011 концесијата се додели и трае 6 години???Бомби пукаат на Црна Река никој ништо не превзема!

_________________
Pobudala od ribar ima dvajca ribari samo


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maр 13, 2017 9:42 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum