www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Река ЕЛЕШКА
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=151&t=3394
Страна 22

АвторCOLON  spiro_jas [ Вто Феб 19, 2013 10:21 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ЕЛЕШКА

има една интересна информација за оваа вода - што скоро секогаш рибата е расположена да ЈАДЕ :fishing: а тоа нај често е од другата страна на границата

пред едно 2 - 3 год реката толку изобилуваше со клен да не ти даваше да се преместиш од едно место на друго, сега за жал состојбата е променета и сликата не е таква сака малце шетање и барање на места ама сепак дава риба

пс- пошто јас повеке не одам на таа река од другата страна ке оставам колегите рибари да кажуваат што и како околу активноста на кленот а се надевамдека ке видиме и некоја слика а и репортажа од некој добар излет поминат на ЕЛЕШКА

ппс- ристе абе кника можам да напишам како К.П.Мисирков (за РИБАРЦКИТЕ РАБОТИ :D )

АвторCOLON  PERUN [ Сре Феб 20, 2013 2:02 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ЕЛЕШКА

ubava rekicka se nadevam deka ke ja posetam godinava,ocigledno deka ekoloski e socuvana okolinata nema ni edno gubrence,eve kako za sporedba edna slika od MKD reka salmonidna voda za da ne me prasuvaat zato sakam da lovam vo grcija na vakvi reki
[ img ]

АвторCOLON  spiro_jas [ Сре Феб 20, 2013 2:22 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ЕЛЕШКА

перун за жал ѓубре има и од грчка а и од наша страна скоро подеднакво :(

Страна 22 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/