www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 12, 2021 9:39 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 11:43 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
ајде да отворам една тема за оваа река - која е една од нај посетените посебно од грчка страна -готово да нема рибар од битола кој не ја има посетено инаку многу богата река со клен а и кркушка последно време и доста крап се има извадено

еве некоја слика од нашиот дел на оваа река
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 6:41 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Јан 19, 2012 8:26 pm
МислењаCOLON 276
ЛокацијаCOLON skopje
do sega nemam slusnato nitu odeno na rekava ama po slikite ubava mala reka so ubavo prirodno korito i sigurno deka e bogata so riba ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 6:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
spiro ..mnogu ubava voda... :lepi: :lepi: :lepi:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 6:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
На прв поглед убаво рекиче СПИРКА.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 7:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 10, 2011 7:13 pm
МислењаCOLON 396
ЛокацијаCOLON БИТОЛА
Mnogu poveke riba ima na gorniot del (grcija) otkolku vo nasiot.No se izvadeni golemi primeroci na klen i na nasa strana (1-2kg) no mnogu poredko i so mnogu cekanje i baranje.Se poznavam so ribarot koj ja znae na pamet rekata i gi vadi vakvite primeroci na klen so negova posebna taktika koja ne ja kazuva.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 7:56 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Феб 12, 2012 12:08 pm
МислењаCOLON 82
ЛокацијаCOLON Bitola
Ako e ciceto od Kravari mnogu e nezgoden i nisto ne kazuva , no moi prijateli go imaat videno deka na sliva vadi golemi klenovi ...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 8:03 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Maр 25, 2011 2:13 pm
МислењаCOLON 330
ЛокацијаCOLON Bitola
Eve eden primerok izvadn vo Grckiot del na reka Eleska pred dve godini od kolegata Kole-Spic na crven crv
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 8:31 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Јан 19, 2012 8:26 pm
МислењаCOLON 276
ЛокацијаCOLON skopje
ubav kapitalec ..... mala reka golemi ribi :volku_golema:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 9:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
flore НапишиCOLON
Mnogu poveke riba ima na gorniot del (grcija) otkolku vo nasiot.No se izvadeni golemi primeroci na klen i na nasa strana (1-2kg) no mnogu poredko i so mnogu cekanje i baranje.Se poznavam so ribarot koj ja znae na pamet rekata i gi vadi vakvite primeroci na klen so negova posebna taktika koja ne ja kazuva.
томе лулу - да не се вика :D и доста е интересна - се вика патешествие ;)

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЕЛЕШКА
ТемаИспратеноCOLON Вто Феб 19, 2013 9:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Јан 12, 2012 9:48 pm
МислењаCOLON 496
ЛокацијаCOLON Bitola
Спирка од прва го погоди :D а тактиката ако Флоре не ја знај јас ќе му ја кажам , ама прво на маса в кафана а после ќе му ја презентирам на вода :mrgreen:

_________________
Anyone who truly understands the passion for
angling knows, only true happiness exists by the
waterside. All other time is spent either thinking or
dreaming about it.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum