www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 28, 2021 6:02 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 67 68 69 70 71 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Нед Jул 23, 2017 6:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON 222
ЛокацијаCOLON Скопје
limun75 НапишиCOLON
Целно ке одам на спин за клен и пастрмка,и евентуално на црна мрена на тапа.
Limun,od izvori bliski do Vladata,klenot e aktiven,ke go potamanis :secret: :secret: :secret: :crazy: :crazy: :crazy:
pa pisi dali ovaa informacija e verodostojna.Bistro


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Нед Jул 23, 2017 9:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Уште во вторник тазе инфо од лице место пуштам...се надевам ке има и слики од риби :D

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 24, 2017 6:40 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
sasokone НапишиCOLON
Kako e so vadenje dozvola za na Drim, treba vo ribolovno da se odi ili moze na lice mesto da se izvadi.
Може и на лице место

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 24, 2017 8:51 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Филип НапишиCOLON
sasokone НапишиCOLON
Kako e so vadenje dozvola za na Drim, treba vo ribolovno da se odi ili moze na lice mesto da se izvadi.
Може и на лице место
Blagodaram za informacijata


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 01, 2017 1:36 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Maр 26, 2014 4:37 pm
МислењаCOLON 51
limun75 НапишиCOLON
Уште во вторник тазе инфо од лице место пуштам...се надевам ке има и слики од риби :D
колега како помина на спин даде ли некој клен дримот?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 02, 2017 7:57 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Колекторот не работи,Дримот станал погнасен и од Вардар....вчера поручек појдов,падната е водата,чат пат по некој бојник ке скокне...извадив едно кленче од 300 грама и тоа беше се....најубавиот ревир ми се одмили...направен е пловечка депонија...жално!

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 02, 2017 10:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
za zhal brat skoro sekade stanuva takva slikata :(

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 03, 2017 2:15 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Реалноста е за жал сурова.
Депонија во вода.
Депонија покрај вода.
Депонија позади вода (поширока околија).
Бадијала и закони кога нема кој да ги примени.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 09, 2017 11:17 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
Како е ситуацијата на Дрим?Дава нешто?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЦРН ДРИМ
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 09, 2017 11:46 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON 9475
Tasma e mnoogu padnata.neznam drimot kako e

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 67 68 69 70 71 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum