www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 19, 2021 9:05 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 93 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Река ПЧИЊА
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 6:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Секакви информации во врска со Пчиња


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 6:12 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Чет Maр 03, 2011 4:17 pm
МислењаCOLON 10
И ја би сакал да слушнам планираме да идеме викендов и времево ќе биде прекрасно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 6:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 03, 2011 4:01 pm
МислењаCOLON 409
ЛокацијаCOLON AERODROM
Данчо , мислам дека со порастот на температурата ке има и топенје на снеговите по планиниве ,а со тоа и матење на водите така да не очекувајте да биде многу бистра.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 6:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
DEAN НапишиCOLON
Кире , кажи ми кога си бил последен пат на Пчиња?
Прашањево ако е за мене,не сум бил од крајот на Јануари наваму воопшто никаде.Требаше утре да одиме со колегата Трајче онака чисто да не фати водух ама во последен момент испадна да сум утре на работа.Трајче сепак ке оди кај Горно Коњаре па ке имаме утре некоја првична информација како е.Ако сепак одите одете околу Бадар ,пробајте на реката ако несака одете на дупките времето затопли и викендов ке биде топло така да може да искочи по некој караш на црн црв.Обично се вади таму овој период штом затопли,а може и по некој крупен костреж да искочи. :)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 6:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
DEAN НапишиCOLON
Данчо , мислам дека со порастот на температурата ке има и топенје на снеговите по планиниве ,а со тоа и матење на водите така да не очекувајте да биде многу бистра.
Ако,ако е чакрлија може да дава попадика не е добро ако е ептен солза. ;)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 6:42 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 03, 2011 4:01 pm
МислењаCOLON 409
ЛокацијаCOLON AERODROM
каква сака нека биде водава не се издржува веќе се тресам идеме у недела!!! крај.

..може би е по паметно г.коњари може да биде побистра водата за разлика од бадар


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 6:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Супер,барем времето ке биде одлично,па направете по некоја фотка од терен.Замалку ке заборавев еден мој пријател бил минатата недела кај Долно Коњаре реката била бистра солза ама риба ни да мрдне.Поминале чуварите оној локалниот од Коњаре и уште еден биле со трска и отишле да ловат во езерцето кај сеперацијата.Значи карашот веројатно почнал да чепка. :)

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Последна промена од 1 на kire, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 7:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Vo kumanovskiot kraj mnogu slabo e aktivna ribata po nesto bojnikot izlega ali ne e toatoa

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Пет Maр 11, 2011 8:14 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Горе кај коњарињата е бистра, рибата не пипа :)

Под Долно Коњаре станува матна од сепарцијата, ако некој пробува, мој предлог-совет е под бањата према АБЦ.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Пчиња
ТемаИспратеноCOLON Саб Maр 12, 2011 8:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
dzabe sto e bistra i ubavo vreme ribata uste ja nema sigurno uste ne pocnala da navleguva od vardar vo pcinja site se vracaat so prazni race

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 93 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum