www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

Река ВАРДАР
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=151&t=25
Страна 149149

АвторCOLON  FisherKing [ Чет Oкт 04, 2018 9:08 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Bravo Mihali se razlovi u posledno vreme. Nadoknaduvas malku. :~~

АвторCOLON  гоце [ Сре Aпр 17, 2019 7:37 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Дали е на сила забрана за ревир Вардар 6 или Скопски ревир од 15 април до 15 мај како минатата година или има некоја новина од новиот концесионер? Поздрав.

АвторCOLON  Филип [ Чет Aпр 18, 2019 8:39 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Риболовот е дозволен, има само забрани по видови на риби, согласно риболовната основа. За топловодните риби нема да има целосна забрана, а ќе има зачестени и построги контроли по реките со посебно внимание на притоките каде што влегува рибата на мрест.

АвторCOLON  гоце [ Чет Aпр 18, 2019 4:50 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Благодарам за инфо, ако може да ги наведете врстите кои се забранети и во кој временски период според риболовната основа.

АвторCOLON  Филип [ Пет Aпр 19, 2019 9:58 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

[ img ]

АвторCOLON  гоце [ Пет Aпр 19, 2019 2:44 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Река ВАРДАР

Благодарам за инфо се надевам дека ќе им користи и на другите риболовци кои не се информирани.

Страна 149149 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/