www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 19, 2021 9:07 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 145 146 147 148 149
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 04, 2018 9:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Bravo Mihali se razlovi u posledno vreme. Nadoknaduvas malku. :~~

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 17, 2019 7:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Aпр 25, 2011 9:20 am
МислењаCOLON 224
ЛокацијаCOLON Скопје
Дали е на сила забрана за ревир Вардар 6 или Скопски ревир од 15 април до 15 мај како минатата година или има некоја новина од новиот концесионер? Поздрав.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 18, 2019 8:39 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Риболовот е дозволен, има само забрани по видови на риби, согласно риболовната основа. За топловодните риби нема да има целосна забрана, а ќе има зачестени и построги контроли по реките со посебно внимание на притоките каде што влегува рибата на мрест.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Чет Aпр 18, 2019 4:50 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Aпр 25, 2011 9:20 am
МислењаCOLON 224
ЛокацијаCOLON Скопје
Благодарам за инфо, ако може да ги наведете врстите кои се забранети и во кој временски период според риболовната основа.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 19, 2019 9:58 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Пет Aпр 19, 2019 2:44 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Aпр 25, 2011 9:20 am
МислењаCOLON 224
ЛокацијаCOLON Скопје
Благодарам за инфо се надевам дека ќе им користи и на другите риболовци кои не се информирани.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 145 146 147 148 149

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum