www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 19, 2021 8:11 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 145 146 147 148 149 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 26, 2017 1:03 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON 222
ЛокацијаCOLON Скопје
Ico legendo,merak mi pravis so slikive i toa Epten.Bravooooooooooooooooooooooooooooooo


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 26, 2017 2:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Аааа, браво зајко...си ги скршил. На мелег ли удри или...? :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 26, 2017 3:22 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Da da ,na MELEG.. banana :)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 26, 2017 5:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
ubavo ...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Саб Oкт 21, 2017 11:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
mnogu jako chudno mesto za krap :)
bravo ico baic vardarski mastore !!!!!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 22, 2018 8:22 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 7:12 pm
МислењаCOLON 84
ЛокацијаCOLON Скопје
Дали има некој информација како е Вардар надоле после Демир Капија? Матен или...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 22, 2018 9:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Pred dva dena bese do Gevgelija celiot maten i kafen.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 23, 2018 10:35 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 7:12 pm
МислењаCOLON 84
ЛокацијаCOLON Скопје
Фала на инфо Сашо.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 16, 2018 12:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Јан 18, 2011 11:04 am
МислењаCOLON 720
ЛокацијаCOLON Skopje
Која сепарација го мати Вардар толку многу што константно е матен. Знам дека направеле диви сепарации околу Радуша, плус и од Лепенец се мати. Поважно е дали има надеж некако да се среди проблемот со сепарациите. Пчиња од сепарациите стана полу мртва река без жив свет во неа, нема ларви, бубачки, пијавички, школки, ма стана калив канал без жив свет во неа ако настави ова темпо на кал по Вардар и Вардар ќе го снајде истата судбина.
Ако не се реши проблемот со сепарациите можеме и од Вардар да се простиме, нема да помага ни порибување, ни контрола, се ке биде џабе.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ВАРДАР
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 16, 2018 2:05 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Сашо, Вардар под Лепенец се мати од Лепенец, ама делумно, а нагоре генерално не е матен, не знам кога си гледал, ние деновиве секој ден сме по реката..

Еве го на состав, од горе доаѓа бистра вода, а Лепенец го мати делумно

[ img ]

Еве го кај Влае

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 145 146 147 148 149 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum