www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 23, 2021 4:48 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 18, 2011 8:29 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Кркушка,така ја викаме ние овде во Скопје,додека на пример во Струга и Охрид ја викаат балканска црна мрена,во секој случај се работи за еда иста риба за мене една од највкусните за јадење.Едно време навистина ја имаше многу на Пчиња,и сега ја има но е ретка.Ја има во сите чисти води во Македонија,а на Треска има навистина убави парчиња.
:D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 18, 2011 9:03 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
PERUN НапишиCOLON
super e rekata a patot podobro da ne go pravat,samo taka moze da se socuva...ako ima kandidati da napravime tamu eden riboloven izlet so skaricka i site mastrafi
ДА ДА ДА :)
Ама да затопли друже, на раат да си спиеме горе во домот, реката ни е на 200-300 метри подолу :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 18, 2011 9:11 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Се е убаво,ако сакате да ги фрлите после колите, јас бев есента во Алдинци со лада нива...катастрофа. :o

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 18, 2011 11:19 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Има организиран превоз преку планинарското друштво Драчево (тие се концесионери на домот)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 07, 2011 10:37 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Filip,Perun
Ste bile li na kadina?
Proslata godina bev za 1 maj no samo vo prosetka so familija.
Patot bese katastrofa no sepak bese prooden(nemase kal)
Imate li taze informacija?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 08, 2011 8:47 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
jas ne sum bil 2-3 godini po ribi na toj teren,za filip neznam ama mislam deka poribija i tamu so makedonska psstrmka bi trebalo da ima pastrmka se dodeka mastanite tradiciomalno ne ja otrujat so taa trevata sto ja tolcat

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 09, 2011 9:47 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Ајде да отидеме некој викенд. Јас сум за, сигурно и Марјан би бил за, Перун со тешко срце ќе ја напушти Треска, ама мислам дека ќе дојде :)

Илија? :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 09, 2011 7:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Apsolutno
Samo sto mislam deka kadina nema kapaciteti za volku ludje t.e.ke si ja plasime ribata eden na drug.Ako sakate mozeme na belicka so kola ke se podelime vo 2-3 grupi na po 2 km rastojanie.
Imam Dacia so 7sedista dizel taka da idenje vrakanje ni e kako vozenje so gratski avtobus.
Mislenje?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 09, 2011 8:27 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Може :)

Перун не верувам дека ќе дојде, тешко се разделува тој од Треска, ние и на Радика го молевме да дојде, па не откачи :)

Марјан, жив?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 09, 2011 10:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Perun ke mora da dojde.Ako ne saka togas ku mu frlame kamcinja od gore na treska pa da vidime sto ke fati :twisted:
Perun te ubedivme li?

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum