www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 23, 2021 4:49 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 2:03 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 1:26 am
МислењаCOLON 170
ЛокацијаCOLON н.ИЛИНДЕН
Edno od najubavite mesta vo Makedonija na samo 30km od Skopje
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
izobiluva so recna pastrmka i krupna krkuska samo loso esto nema nikakva kontrola mnogu ja fakaat so mrezi i ja trujat so nekoja treva pa sama izleguva na povrsina
[ img ]
[ img ]
inaku se naoga nad Dracevo patot za Kolicani samo patot e katastrofa
[ img ]


Последна промена од 2 на ribarottt, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 2:22 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Нема концесионери во горниот дел, за долниот не знам, горе има само пастрмка, реката е една од најчистите во Македонија, а во долниот дел влегува риба од Вардар...

Во средниот тек е измислена за мушичарење, со оглед на тоа што нема воопшто населени места во близина, па нема толку мрежи, бомби, динамити, вар и сл.

Одамна и се спремам, а летово дефинитивно ќе ја посетам, горе на Караџица :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 2:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Филип,незнам дали си одел скоро, ама патот е катастрофа и од Количани за Мала река и од кај Зелениково,Смесница,Гумалево...само со теренско возило.Дека нема мрежи,бомби,динамити,вар...има батка и тоа се,среќа само што е патот толку лош инаку ке останат само камењата. :twisted:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 2:48 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Абе тоа секаде има, посебно во реоните на браќата, тие имаат повеќе арсенал за трошење, меѓутоа, добар дел од Кадина е низ шума, далеку од секакви населени места, па има делови што се посочувани :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 2:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Батка, без Лада-Нива најмалку немој да се лажеш да одиш. :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 3:09 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Знам друже, сум бил 2 недели во планинарскиот дом на Караџица :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 8:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
odlicno mesto za vikend i dobri pastrmcinja (do 600 grama ).so uslovi za prespivanje i kuvanje vo domot za ic pari ,ama do pred 8 -10 godini koga nekoj idiot napravi ekoloska katastrofa so treva ili nekoe hemisko sredstvo itoa se do dolnoto tecenie zaedno so seta riba od nekolku ribnici ( se zboruvase za 8 tona riba).posledniot pat uspeav da fatam samo 3-4 parcinja.koga sme kaj recnata pastrmka sakam da kazam deka sum bil nad vrutok po dve rekicki kade po prv pat vidov nova tehnika na lokalnite ribokradci i unistuvaci na prirodata....agregat za struja :o :o :o

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 8:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
А, па познати се нашиве рибокрадци по разните техники,само што повеќе да се уништи,јас лично сум гледал на Пчиња за време на мрест со утоварач,мичиген, влегуваа во брзакот во кој беше црнило од попадика, кај сеперацијата и со корпата истураа надвор риба.Само штета во тоа време немаше мобилни сето тоа да се документира. :o :twisted:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 17, 2011 10:34 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
super e rekata a patot podobro da ne go pravat,samo taka moze da se socuva...ako ima kandidati da napravime tamu eden riboloven izlet so skaricka i site mastrafi

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kitka Kadina reka
ТемаИспратеноCOLON Пет Феб 18, 2011 1:59 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
more podobro da ne ja falime tolku posebno ne pastrmkite a tretata slika mislam deka ne krkuska nego potocna mrena ja ima na pcinja i kriva reka

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum