www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Феб 25, 2021 12:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 11:09 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
Ne zboram za kanalizacija,tuku za miris od nafta ulje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 11:11 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
Eve koj ima fb neka otvori na Lepenecki ribarski muabeti i ke procita, sega mi kazaa deka postoi takva grupa :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 11:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
tapa НапишиCOLON
ako mirisa na kanalizacija mozno da e nesto od kolektorot ...od kanal 5 na 2 km nizvodno e :?:Greska moja :D mislev prema gornoto tecenie 2 km

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 12, 2016 9:49 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Убаво си пишале:
ЦитатCOLON
Пријавено во Министерство за животна средина но државниот инспектор кажува дека неколку пати е утврдено загадување и интервенирано кај соседите Косово но оттаму никаков одговор.Исто така се препорачува рибата да не се јаде од Лепенец бидејќи е 5 катгорија загадена .

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пет Ное 04, 2016 2:18 am 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Нед Oкт 30, 2016 2:52 am
МислењаCOLON 5
ЛокацијаCOLON Сκопје
Pozdrav do odgovornite za lepenec ovaa reka porano vriese od ribari pred da se unakazi celata. Zasto na ovaa reka jas dectvoto sum go pominal i znam kakva bese porano sega e sve sut a ima baagi kapitalni primeroci na klen i drugo Jas sakam dadam apel do site kolegi ribari od ovoj reon da ne odat so koli po riba pred dva meseci mi obija kola mi ukradoa radio koe isto i prethodno im se slucuvalo na drugi ribari ama kasno doznav otkako me ostetija lokacija kaj zelezniot most prema bardovci


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum