www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Феб 28, 2021 5:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: REKA LEPENEC
ТемаИспратеноCOLON Пет Jул 06, 2012 11:04 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Maр 12, 2012 9:46 pm
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Скопје
Филип НапишиCOLON
Кога е сликано ова?

Ајде ако сакаш ке се договориме, ке одиме на места кај што нема волку пластика и добро е за мушичарење.

_________________
Laissez faire


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 10, 2013 11:54 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Сре Jул 10, 2013 1:29 am
МислењаCOLON 1
dali znaete kolku cini nedelna dozvola za na lepenec i koj se procedurite da se izvadi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Дек 22, 2014 12:58 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aвг 25, 2012 12:20 pm
МислењаCOLON 255
ЛокацијаCOLON Skopje
Ајде да видиме дали нешто ќе се смени на подобро со овој договор. :ok_ok: Иако треба многуууууууу да се направи за оваа река да заживее.
http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDe ... anie=23353

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 3:38 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
Bil kolega na lepenec izvadil 5 bojnika ,uste koga pristignal mirisalo na nafta koritoto,doma gi isprzil ribite kornele na nafta


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 3:40 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
Spored eden drug ribar ista prikazna,navodno nekoja cisterna se stumbala i napravila ekoloska katastrofa ,no nikoj nisto ne spimnuva


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 5:14 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Тaму смрди и дa не се истумбa цистернa, тaa цементaрaтa вo Србијa (Кoсoвo) пaрче прaви

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 5:17 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
da , znam ama na nafta korne ne e od separacijata


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 7:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Sega pominavme tamu, ne da smrdi, true na kanalizacija, a nafta ne osetiv.
Od tamu da przam ribi ...... duri ni ako nemam sto drugo da jadam ne bi przel ribi od tamu, zal mi e za tavceto.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 10:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
sekoj den si gi tolci komsijava na musicka i na tapa na trevane sum go videl da go prasam za zagadenost denovive a dolnive sliki se od denes mu gi simnav od profil
[ img ]


56 sm napisal vo komentar[ img ]

[ img ]

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ЛЕПЕНЕЦ
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 11, 2016 10:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
ako mirisa na kanalizacija mozno da e nesto od kolektorot ...od kanal 5 na 2 km nizvodno e :?:

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum