www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 23, 2021 5:01 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ГРАДЕШКА РЕКА
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 01, 2011 3:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
eve i edna fotografija od mostot na koj turcinot si mava samar-brkajki ja muvata
inace se naogja vo MARIOVO na GRADESKATA REKA
koja vo koja ja ima makedonskata salmo a i krkusata a vo doniot del ima i klen
inace e desna pritoka na reka CRNA
[ img ]

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 01, 2011 3:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
interesno..ova e nesto kako elen skok na mala reka ama bez vegetacija

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 01, 2011 9:17 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
da be tapa samo sto ovaj e bajagi iskomercijaliziran a za toe kriv
milco
http://www.youtube.com/watch?v=ARJk82xw ... re=related

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 01, 2011 10:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
da umrev nemase da znam deka e ova" nekade vo Makedonija"...fala ti mnogu spiro jas se uste ja zapoznavam Makedonija !!

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 16, 2011 11:54 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Јан 19, 2011 5:41 am
МислењаCOLON 166
ЛокацијаCOLON Битола
едно од најубавите места кај нас.......само шо е малку далеку.....

_________________
‎"Men and fish are alike. They both get into trouble when they open their mouths." - Jimmy D Moore


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 12, 2012 2:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
инаку оваа река е порибена со пастрмка и има доста добри примероци по целиот тек
само што надолу после село зович и нагоре према село старавина е канјон и е тешко
пристапна а од село старавина нагоре по самиот ток према село градешница и према изворите
е подостапна и на овај дел има пастрмка и кркушка-црна мрена
а додека надолу под село зович од местото викано еленик према вливот на река црна река
има и клен

еве и едно видео од локал патриотите
https://www.youtube.com/watch?v=PyFh3wqvta8

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 12, 2012 7:29 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5485
Ajde eve uste nekoj link:

http://www.youtube.com/watch?v=4CLqd8Qo ... re=related

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 12, 2012 7:33 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON 441
уф лепота!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 12, 2012 10:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
Taman ke pomisli covek deka mnogu videl...............i ke se pojavi nesto vakvo. Ubaina.......

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GRADESKA REKA
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 13, 2012 3:49 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
кој бил на местото еленик ке го сретни и БАШЕ кој таму има направено брвнари и
сеници и по некој летниковец -јас сум бил 2 пати и навистина е недопрена природа
а БАШЕ ке ви кажи келтан кој е :?:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum