www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Aпр 23, 2021 3:28 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 11 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 12:40 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Јан 17, 2012 4:22 pm
МислењаCOLON 86
ЛокацијаCOLON Штип
Ајде малку да ја активираме темата Брегалница,бојникот почнува да се покажува и да излегуваат убави парчиња,особено ме радува тоа што не мора да се тепа голем пат за добар провод на вода .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 12:45 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
u grad li kade lovite.

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 12:50 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Јан 17, 2012 4:22 pm
МислењаCOLON 86
ЛокацијаCOLON Штип
Да,по цело течение на реката низ градот.Како шо ногу пати се кажа,поради добро завршената работа од страна на риболовното друштво и рибочуварската служба,реката е полна со риба,не само бојник има и дврда мрена,попадика,клен,крап.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 12:56 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
cano faka li ,dobro majstorce e on,, nekna bese kaj mene na rabota. :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 12:59 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Јан 17, 2012 4:22 pm
МислењаCOLON 86
ЛокацијаCOLON Штип
Се лови на лесна опрема,конец 0,10-0,12мм,со тапа 1-1,5г.повеќе на леб,а овие денови има добри резултати и на бел црв.За викендо има поповолни временски услови па надевам се и на подобар улов.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 1:01 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Јан 17, 2012 4:22 pm
МислењаCOLON 86
ЛокацијаCOLON Штип
Баш денес ловеше до мене ама денеска не му беше ден,а иначе со него сме комшии.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 1:02 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
aaaaaa imas komsija dobar da znaes, :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Пет Дек 14, 2012 1:06 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Јан 17, 2012 4:22 pm
МислењаCOLON 86
ЛокацијаCOLON Штип
Знам,знам ама у последно време повеќе на бизнис е удрен малку го запоставува риболово.У сабота одам на истото место ако е таму ќе го поздравам


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Нед Дек 16, 2012 1:20 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Вто Јан 17, 2012 4:22 pm
МислењаCOLON 86
ЛокацијаCOLON Штип
Саботата како риба да немаше,тапа.Ако има некој шо е минал добро нека пише да знаеме за да не се разочараме да има алиби за па да се излезе на вода.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река БРЕГАЛНИЦА
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 27, 2013 8:24 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Јан 22, 2011 2:52 pm
МислењаCOLON 60
ЛокацијаCOLON с.Таринци (Штипско)
Дали на брегалница може да се извади дозвола на лице место? Одиш ловиш и кога кје дојдат рибочуварите плаќаш..?

_________________
Знам дека незнам.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 5 6 7 8 9 ELLIPSIS 11 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum