www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 04, 2023 2:38 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4748495051
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 19, 2020 8:42 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Ribaro НапишиCOLON *
Zdravo ja imam onaa dozvola Vardar 3 Skopski revir na Treska do kaj smejam da fakam.
Smee li ondeka kaj Centar za kajak na divi vodi kaj sto e.
I sto mu znaci ova:
НЕ ВАЖИ за фати-пушти ревир на река Треска од каскада во Долна Матка до брана Матка.
Здраво Зоран,

Тоа значи дека од каскадата во с. Долна Матка нагоре до брана не ти важи таа дозвола, односно не смееш да ловиш кај центарот за кајак на диви води, односно кајак стазата.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратеноCOLONПет Jун 19, 2020 10:07 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONНед Jун 14, 2020 12:48 pm
МислењаCOLON4
Филип НапишиCOLON *
Ribaro НапишиCOLON *
Zdravo ja imam onaa dozvola Vardar 3 Skopski revir na Treska do kaj smejam da fakam.
Smee li ondeka kaj Centar za kajak na divi vodi kaj sto e.
I sto mu znaci ova:
НЕ ВАЖИ за фати-пушти ревир на река Треска од каскада во Долна Матка до брана Матка.
Здраво Зоран,

Тоа значи дека од каскадата во с. Долна Матка нагоре до брана не ти важи таа дозвола, односно не смееш да ловиш кај центарот за кајак на диви води, односно кајак стазата.
Фала друже.
Подобро да се праша него прекршок да се направи.
Бистро.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS4748495051

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum