www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон. Дек. 10, 2018 8:21 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Автор Порака
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Сре. Jул. 11, 2018 10:52 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Имаме и ние дојави, ќе се реализираат брзо акции :lepi:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Нед. Сеп. 23, 2018 3:30 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Со Емил на Треска, Пепи гледаше телевизија :)

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

Слика

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Пон. Oкт. 01, 2018 2:01 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
Почитувани колеги,

Ве известуваме дека од денес на сила е забрана за риболов на пастрмка на Вардар 3 - Скопски. Забраната ќе трае до 31.01.2019 година.
На реката Треска има целосна забрана поради мрест на пастрмката, контролите ќе бидат зачестени, со присуство на државен инспектор, а сите кои ќе бидат затекнати како ловат, ќе добијат пријава/казна.
За мрежари и риболовци со недозволени средства за време на мрест законот предвидува и кривични пријави.
На Вардар и Лепенец риболовот е дозволен за сите видови риби, освен за пастрмка. Чуварите во текот на овие месеци ќе ги проверуваат и чуварките на риболовците, па затоа веднаш пуштајте ги случајно уловените пастрмки назад во вода.
Бистро и чесно на вода!

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Вто. Oкт. 02, 2018 9:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

Регистриран: Пон. Aпр. 22, 2013 9:39 pm
Мислења: 232
Локација: SKOPJE
Vo sabotata (pred zabrana) bevme so Davor do Treska da se izluftirame.Stignavme rano sabajle,rekata beshe mala i kako i sekogash bistra, aktivnosta ne beshe kuznaj kolkava se na se izvadivme 7 8 pastrmcinja (site bea vrateni nazad), lovevme na potegot od brana do Meckina dupka, najcesto udarite bea na blinker (srebren so crveni tocki) a od vobleri jadeshe na ujki robinson i rapala (site skoro zelenkasti shari) , kako i da e pomina ushte edna sezona na TreskA, da se nadevame deka rekata ke bide cuvana od koncesionerot i od nas ribarite (SOVESNITE) i ke bide ushte poatraktivna posle mrestot i za kraj nekoja fotka ;)


Слика


СликаСлика


СликаСлика


Слика

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Сре. Oкт. 03, 2018 2:12 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

Регистриран: Чет. Oкт. 07, 2010 10:26 am
Мислења: 5045
Локација: Skopje
добро затворена сезона :lepi:


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Нед. Oкт. 07, 2018 3:11 pm 
Отсутен
Воздржан

Регистриран: Сре. Дек. 18, 2013 6:16 pm
Мислења: 60
Moze nekoj da mi kaze koja golemina e dozvoleno na pastrmka da se zeme I kolku parcinja.sakam slednata godina za treska da fakam matka-treska.


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Пон. Oкт. 08, 2018 7:57 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
3 пастрмки над 30 см.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Пон. Ное. 26, 2018 9:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

Регистриран: Пет. Феб. 18, 2011 11:50 pm
Мислења: 9231
Локација: Skopje
Треска е во забрана за риболов. Пастрмката се мрести.
Ве молам почитувајте ја оваа забрана.

_________________
Слика


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
 Наслов на мислењето: Re: Река ТРЕСКА
ТемаИспратено: Вто. Ное. 27, 2018 1:49 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

Регистриран: Сре. Oкт. 27, 2010 7:55 am
Мислења: 12802
Локација: Скопје
А од 01.02.2019, не чекаат вакви :D

Слика

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Профил Испрати приватна порака  
 
Покажи постара тема:  Сортирај по  
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна Предходна  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC + 1 час [ Летно време ]


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: Нема регистрирани членови и 1 гостин


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди до:  
cron