www.ribar.com.mk
http://ribar.com.mk/forum/

СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=148&t=7175
Страна 11

АвторCOLON  predrag1988 [ Пон Феб 18, 2019 4:19 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Април: Жељезница- Источно Сарајево, БиХ. 2 дена
Август: Чехотина - Фоча, БиХ. 2 дена

АвторCOLON  predrag1988 [ Пет Феб 22, 2019 2:36 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Еднодневни купови со 4 и 6 рунди.
Река Крка, Книн-Хрватска
Река Јадро, Сплит-Хтватска
Река Жрновница, Подстрна/Сплит-Хрватска
Река Цетина, Блато на Цетина/Омиш-Хрватска
Река Граб-Руда, Триљ-Хрватска
Река Требижат, Груде/Витина- БиХ
Река Лиштица, Широки Бријег-БиХ
Река Биоштица, Калиња/Соколац-БиХ "Streamtackle kup"
Река Миљацка, Сараево-БиХ
Река Ставиња, Бреза-БиХ
Река Струба, Ливно-БиХ
Река Крупа на Врбас, Бања Лука-БиХ
Река Плива, Јајце-БиХ

Тоа се најавените купови во БиХ и Хрватска каде што можеме да учествуваме.

АвторCOLON  predrag1988 [ Сре Aпр 10, 2019 11:28 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Жељезница КУП. Источно Сарајево БиХ
03.05.2019 Тренинг.
04.05.2019 Прво коло.
05.05.2019 Второ коло.
Нема ограничување колку натпреварувачи можат да учествуваат од иста држава но има ограничување на вкупно 60 натпреварувачи.

АвторCOLON  predrag1988 [ Сре Aпр 10, 2019 11:33 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Река: Крупа на Врбас, локација близу Бања Лука.
Меморијален куп Владан Кос.
Датум на одржување: 12.05.2019
Ограничен на 30 натпреварувачи се лови еден ден 4 рунди по ФИПСед правила.
Последен ден за пријавување 06.05.2019

АвторCOLON  predrag1988 [ Нед Jун 09, 2019 8:34 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Река Биоштица "streamtackle" куп!
Бизина на Соколац-БиХ
29.06.2019, се лови еден ден во 4 рунди од по 45минути

АвторCOLON  predrag1988 [ Пон Jун 10, 2019 12:38 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Друштвен куп Бреза. 30.06.2019
Река Ставња, општина Бреза ја неколку километри од Сараево-БиХ.
Еднодневен куп со максимум 20 натпреварувачи.
Се лови по ФИПС-ед правилник.

АвторCOLON  predrag1988 [ Пет Jун 14, 2019 7:10 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Река:Лиштица
Локација: Широки Бријег-БиХ
Датум: 13.07.2019
Еднодневен куп се лови по ФИПС-ед

АвторCOLON  saso [ Сре Aвг 28, 2019 11:18 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

Spin kupovi se odrzuvaat ama spremnost, hrabrost, vreme pa i finansii - falat

АвторCOLON  predrag1988 [ Чет Сеп 05, 2019 9:31 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: СПИН КУПОВИ НА БАЛКАН

TROUT KUP JUŽNA PRUGA-TOPLICA, KURŠUMLIJA, 21.09.2019.
Se lovi po FIPSed
Ednodneven kup so limit od 30 natrpevaruvaci

Страна 11 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/