www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Aпр 24, 2024 5:43 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3132333435»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 26, 2015 7:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 22, 2013 9:39 pm
МислењаCOLON209
ЛокацијаCOLONSKOPJE
kako najmlad spinergija uste ednash cestitki za pobednicite,inace za spin kupot ZA MENE pomina najferski,najorganizirano,najkulturno,zapoznav pred se mnogu fini kulturni SPIN natprevaruvaci,se pomina vo najdobar red i se nadevam i veruvam deka mozeme da se sobirame barem 3 pati vo godinata vo ovaa tehnika na ribolov.BISTRO :) :~~ :fishing:

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 26, 2015 7:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Boris НапишиCOLON
saso НапишиCOLON

[ img ]

[ img ]

Koga veke ednas ke se sfati deka ribolovot e druzenje, ubavo pominato vreme, uzivanje .......
Така е....многу убав ден, убави луѓе, ралексирана атмосфера, убаво порибување, убави слики....
Да се надеваме дека овој натревар некогаш во иднина ќе биде прво место 14 риби, второ место 11, трето 9 и така натаму....до тогаш честитки до победникот оваа година Кременадла и до второто место Јулио...и до сите останати што беа присутни и оваа година
Inaku veke izvesno vreme ja treniram ovaa tehnika koja bara dosta napor i koncetracija i mislam deka odlicno sum ja sovladal..Se vika zemi go nezno od leva strana....

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 26, 2015 7:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 22, 2013 9:39 pm
МислењаCOLON209
ЛокацијаCOLONSKOPJE
eve nekoja slika i do mene

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 26, 2015 7:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
FisherKing НапишиCOLON
Еден краток осврт и од мене за овој викенд и од мене. Прво да му се извинам на Кременадла што не му честитав на лице место. Честито титула Филип и да ти се множат во сите можни дисциплини.
Во саботата отидовме со Ненад и со Давор на Мавровско езеро, на друга локација, спроти Црн Камен и поминавме убаво, Давор ги растури, Ненад имаше еден удар и едно кинење, а јас се убив од фрлање и ништо не фатив немав ни удар. Попладнето отидовме до Црн Камен да видиме како е со висината на водата, дали има активност, и многу малку пофрлавме. Активноста беше еднаква на нула и знаевме дека и денешниот Спин куп ке биде нешто слично на минатиот со една или две риби со оглед на тоа дека имаше мал број на пријавени. Денеска дружбата беше како и секогаш одлична, што се гледа и од сликите на Сашо. Филип (Мишо, Кременадла) кој како го вика, си извади риба и победата е чиста како солза. Освен мали шали за време на ручекот од ниеден учесник на денешниот натпревар нема да излезе лош збор како победил, зошто победил, приговори, дали рибата била 42,7см или 43,1см. Порибувањето беше врвот на денешниот ден.
Меѓутоа сакам да прашам дали се приметува разлика во организацијата на другите видови на риболов, крапскиот, на пример. Дали видовте на сликите стол, маса, тенда каде би седеле судиите на пример. Не се гледа затоа што нема. Тоа е реалноста за жал во моментот. Терминот за купот беше одреден не повеке од месец дена пред одржување на истиот. И пак на сликите имаше само насмеани фаци, кои риболовот го сфаќаат само како убаво поминато време со пријатели, уживање, дружење.
На крајот сакам да им посочам на колегите крапчии, дека вашите натпревари во последниве неколку години се светлосни години пред на пример спин натпреварот. Имате лига, има неколку локални натпревари, имате порибени води со завидна количина риба, ги имате најдобрите термини во годината за риболов, имате можности и добра, да не речам одлична, организација на светско, балканско, европско или незнам какво првенство, судиите имаат маси и столчиња :mrgreen: . И пак се правите бербат после секоја лига и светско првенство. Погледнете малку околу себе, пак ќе повторам организациски сте светлосни години пред другите. Несакам да бидам погрешно сфатен ама така е. И еден апел до Ицо од убавиот Велес, бидејќи од лани предлага да се најде нова локација за спин натпреварите, да се заложи во Бабуна Велес спин натпреварот да биде на убавото велешко езеро, во термин кога е активен кострежот, смуѓот и догодина во убавиот Велес да имаме вистински празник на риболовот.
Поздравче.
Не ги ставај сите крапџии во исти кош.
Тие што го брукаат крапскиот риболов во преписките,препукувањата и т.н. по форумов,а и на вода, се едни те исти особи,кој за жал го етикетираат во негативна конотација крапскиот риболов во Мк.
Ги има, не само на форумов, повекето крапџии со кој Јас одам на риболов,а и другарувам се Господа во права смисла на зборот.Треба и со такви луге да поминеш еден викенд,па ке ти стане малце по јасно дека во житото има и кукуљ.
Се извинувам ако примедбава не е за оваа тема, но тука ја прочитав
Без никаква мисла дека ги посочуваш СИТЕ крапџии поздрав до тебе и се г'леаме на вода.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 27, 2015 2:26 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 21, 2011 11:33 pm
МислењаCOLON837
ЛокацијаCOLONTetovo
Ubav pomin... Cestito i do pobednicite :lepi:

_________________
Just Fish it


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 27, 2015 7:28 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON946
ЛокацијаCOLONSkopje
Cestitki do sampionot i vice sampionot, cestito i do ludjeto so se pogrizija za ovaa ubava organizacija, a na kraj cestito do site natprevaruvaci sto na denot na natprevaruvanjeto spodelija pozitivna energija koja samo taka odi vo kombinacija so ubavinite na Mavrovsko ezero.....

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 27, 2015 6:53 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 22, 2013 9:39 pm
МислењаCOLON209
ЛокацијаCOLONSKOPJE
Ова е посебно интересна фотографија се прашувам доколку на колегава му удреше некоја пастрамка како ќе ја извади-црпне :confused:

[ img ]

sreka sto ne udri :lollol: :lollol: :lollol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 27, 2015 8:47 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON684
Со мало задоцнување, честитки и на форум за победникот и за второпласираниот, за третопласираните се надевам дека догодина спин купот ќе има поголем натпреварувачки дух со поголем улов и незаборавни спомени од прекрасна дружба, недостасува улов за да можат да се вкрстат трските и мамците, фигуративно кажано. За жал, и лани и оваа година квантитативно изостана уловот, но што е тука е, тие се условите, недоволно риба за да одлучува друг фактор освен среќата за да има вистински натпревар.
Денот на натпреварот беше прекрасен есенски ден и како шлаг на тортата, се случи порибување со пастрмка, благороден момент за паметење, незаборавен, со надеж, дека ете, некоја следна година ќе има поголем улов на некој следен спин куп. Прекрасни луѓе, прекрасна дружба, пример за организирање натпревар, но и за меѓусебно почитување и дружење пред се меѓу пријателите - вљубеници во спин риболов. :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: :~~ :~~ :~~ ;)

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 28, 2015 8:55 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Победникот на овогодишниот спин куп Филип Мишевски - кременадла.

[ img ]

[ img ]

и второпласираниот Јулио

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Спин Државен Куп 2015
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 28, 2015 9:00 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Ме средил црвениов :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3132333435»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 7 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum